Մազմանյանական Ազնավուրը ոչ թե ուղիղ վերարտադրություն է, այլ էմոցիոնալ պատկերապատում
Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների շրջանակում երևանյան «Two Arcs» պատկերասրահում բացվեց քանդակագործ Մկրտիչ Մազմանյանի ինտերակտիվ ցուցահանդեսը։
Բացման միջոցառմանը ներկա էին ՀՀ ԿԳՄՍ փոխնախարար Դանիել Դանիելյանը, «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր և հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Նիկոլա Ազնավուրը և նրա կինը՝ «Ազնավուր» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Քրիստինա Ազնավուրը։
Մազմանյանական Ազնավուրը ոչ թե ուղիղ վերարտադրություն է, այլ էմոցիոնալ պատկերապատում՝ վերաբերմունք ու հարգանքի տուրք մեծ արտիստին։
Ցուցահանդեսի համադրողը Զառա Մազմանյանն է:
Մուտքն ազատ է: Այցելուները կարող են տեսնել այն մինչև մայիսի 10-ը։
Մազմանյանական Ազնավուրը ոչ թե ուղիղ վերարտադրություն է, այլ էմոցիոնալ պատկերապատում · Armenian National Music

Mazmanyan's portrayal of Aznavour is not merely a replication, but rather a heartfelt depiction
As part of the celebrations marking Charles Aznavour's 100th anniversary, an interactive exhibition featuring the works of sculptor Mkrtich Mazmanian was inaugurated at the “Two Arcs” gallery in Yerevan.
The opening ceremony was honored by the presence of Daniel Danielyan, Deputy Minister of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, Nicolas Aznavour, co-founder and chairman of the Board of Trustees of the Aznavour Foundation, accompanied by his wife, Kristina Aznavour, CEO of the Aznavour Foundation.
Mazmanyan's portrayal of Aznavour is not merely a replication, but rather a heartfelt depiction, capturing the essence and paying homage to the great artist.
Zara Mazmanian curates the exhibition. Visitors can enjoy the exhibition until May 10th. Admission is free.