Վկայակոչելով Մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակը՝ կհնչի Մոցարտի «Ռեքվիեմը»
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ ապրիլի 23-ին՝ ժամը 23:59-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կհնչի Վ. Ա. Մոցարտի «Ռեքվիեմը»՝ ի հիշատակ Հայոց ցեղասպանության սրբադասված զոհերի:
«Ռեքվիեմը» կհնչի Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Էդուարդ Թոփչյան), «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբի (խմբավարներ՝ Սոնա Հովհաննիսյան, Նարինե Ոսկանյան), Երևանի պետական կամերային երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար` Քրիստինա Ոսկանյան) կատարմամբ:
Մենակատարներն են՝ Էլիսաբեթ Մայեր, սոպրանո (Շվեդիա), Սոֆյա Թումանյան, մեցցո սոպրանո (Հայաստան), Տիգրան Մելքոնյան, տենոր (Հայաստան), Անդրե Մորշ, բաս (Գերմանիա):
Մոցարտի «Ռեքվիեմը» մարդկային հանճարի կողմից ստեղծված մեծագույն ստեղծագործություններից է, այն ոգեշունչ ձոն է՝ ուղղված Աստծուն: Պրեմիերան կայացել է 1793 թ. դեկտեմբերի 14-ին Վիեննայում:

Mozart's Requiem to be performed in Genocide commemorative concert
With the support of the RA Ministry of ESCS, the Armenian Genocide commemorative concert will be held on April 23, 11:59 p.m. at Aram Khachaturian Concert Hall. According to the ANPO press office, W.A. Mozart's Requiem will be performed during the evening.
The Requiem will be performed by Armenian National Philharmonic Orchestra (Artistic director and principal conductor: Eduard Topchjan), Hover Chamber Choir (choirmasters: Sona Hovhannisyan and Narine Voskanyan), Yerevan State Chamber Choir (Artistic Director and choirmaster: Kristine Voskanyan). Soloists: Elisabeth Meyer, soprano (Sweden), Sofia Tumanyan, mezzo-soprano, Tigran Melkonyan, tenor  and André Morsch, bass (Germany).