Առաջին անգամ կանցկացվի «Երաժշտական շաբաթ կոնսերվատորիայում» փառատոնը
Փետրվարի 2-ից 8-ը Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայում կկայանա «Երաժշտական շաբաթ կոնսերվատորիայում» առաջին փառատոնը։ Փառատոնը կմեկնարկի Կայթ խմբի մենահամերգով։ Փառատոնին մասնակցում են ճանաչված երաժիշտներ ու երաժշտախմբեր․ Dave Geodakyan Sextet, Silent Duo, Արմեն Մանուկյան, Personal Opinion, Նորայր Քարտաշյան և «Մենուա», Arm Strong Dixie։
Փառատոնի մասնակիցները համախմբվել են մեկ գաղափարի շուրջ, այն է՝ մշակույթով և հատկապես երաժշտությամբ խաղաղեցնել ունկնդրի հոգեկան աշխարհը, հայացքը դարձյալ վեր բարձրացնելու ու ապագայի հանդեպ հավատով լցվելու գիտակցությունը, քաջալերել հայ երաժիշտներին, ինչպես նաև ակտիվացնել մայրաքաղաքի երաժշտական կյանքը: Համերգները տեղի կունենան ԵՊԿ Ակուստիկ լաբորատորիայում։ Փառատոնի մուտքն ազատ է, տեղերը՝ սահմանափակ։
Փառատոնի գործընկերներն են Երևանի թատրոնի և կինոյի պետական ինստիտուտը և Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի Օպերային ստուդիան։

"Music Week in Yerevan Conservatory" to be held for the first time
The first "Music Week in Yerevan Conservatory" festival will take place on February 2-8 at the Yerevan Komitas State Conservatory. The festival will start with a concert by the "Kayt" group. Well-known musicians and bands such as Dave Geodakyan Sextet, Silent Duo, Armen Manukyan, Personal Opinion, Norayr Kartashyan and "Menua", Armstrong Dixie will take part in the festival.
The participants of the festival united around one idea, which is to pacify the listener's mental world with culture, especially with music, to raise awareness again and to be full of faith in the future, to encourage Armenian musicians, as well as to activate the musical life of the capital. The concerts will take place in YKSC Acoustic Laboratory. Admission to the festival is free, places are limited.
The partners of the festival are the Yerevan State Institute of Theatre and Cinema and the Opera Studio of the Yerevan Komitas State Conservatory.