Նամականիշ՝ նվիրված Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հիմնադրման 100-ամյակին
2025 թվականի դեկտեմբերի 15-ին շրջանառության մեջ է դրվում մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հիմնադրման 100-ամյակ» թեմային: Այս մասին հայտնում է Հայփոստը։
380 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված են Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի երաժիշտները` Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի հիմնադրման 100-ամյակին նվիրված լոգոտիպի տեսքով:
Նամականիշի վրա առկա է նաև «Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբ» գրառումը՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը, Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ -ի գլխավոր գործադիր տնօրեն Շուշան Ալեքսանյանը, Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի ղեկավար Նորայր Նազարյանը, ՀԱՖ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը, Հայաստանի ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

One new postage stamp dedicated to the theme “100th Anniversary of the Foundation of the Armenian National Philharmonic Orchestra”
On December 15th, 2025, one postage stamp dedicated to the theme “100th Anniversary of the Foundation of the Armenian National Philharmonic Orchestra” has been put into circulation, Haypost announces.
The postage stamp with the nominal value of 380 AMD depicts the musicians of the Armenian National Philharmonic Orchestra in the form of a logo dedicated to the 100th Anniversary of the Foundation of the Armenian National Philharmonic Orchestra.
The postage stamp also depicts the inscription “ARMENIAN NATIONAL PHILHARMONIC ORCHESTRA” in Armenian and English. The postage stamp was cancelled by the Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia Mkhitar Hayrapetyan, the Minister of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia Zhanna Andreasyan, the Chief Executive Officer of “Haypost” CJSC Shushan Aleksanyan, the Director of the Armenian National Philharmonic Orchestra Norayr Nazaryan, the Artistic Director and Principal Conductor of the Armenian National Philharmonic Orchestra Eduar Topchjan, and the President of the Philatelists’ Armenian Association Hovik Musayelyan.