Շրջանառության մեջ դրվեց «Մեծանուն հայեր. Կոմիտասի ծննդյան 150-ամյակը» նամականիշը
Դեկտեմբերի 1-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Վեհարանի նորակառույց դահլիճում մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց նամականիշ՝ «Մեծանուն հայեր. Կոմիտասի ծննդյան 150-ամյակը» թեմային նվիրված մեկ նամականիշով գեղաթերթիկը:
1100 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Ֆրանսիայի “Cartor” տպագրատանը՝ 20 000 տպաքանակով: Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է Գևորգ Պողոսյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է Կոմիտասը, ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի տարբերանշանը, քանի որ Կոմիտասի ծննդյան 150-ամյա հոբելյանը ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Հռչակավոր մարդկանց և կարևոր իրադարձությունների 2018-2019 թթ. օրացույցում, Էջմիածնի տաճարը և Կոմիտասի ստորագրությունը:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը, ԵՊՀ Աստվածաբանության ֆակուլտետի դեկան, Երևանի Ս. Գրիգոր Լուսավորիչ մայր եկեղեցու հոգևոր տեսուչ Գերաշնորհ Տ. Անուշավան եպիսկոպոս Ժամկոչյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ գործադիր տնօրեն Հայկ Ավագյանը  և ՀՀ ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Շրջանառության մեջ դրվեց «Մեծանուն հայեր. Կոմիտասի ծննդյան 150-ամյակը» նամականիշը · Armenian National Music

dedicated to the theme “Prominent Armenians. 150th anniversary of Komitas” is
The postage stamp with a nominal value of 1100 AMD is printed in “Cartor” printing house in France with a print-run of 20 000 pcs. The author of the stamp’s design is the designer Gevorg Poghosyan.
The postage stamp also depicts the logo of UNESCO as the 150th anniversary of Komitas is included in the 2018-2019 UNESCO calendar of renowned people and important events, Etchmiadzin Cathedral and the signature of Komitas.
The postage stamp was canceled by the Minister of High-Technological Industry of RA Hakob Arshakyan, Minister of Education, Science, Culture, and Sport of RA Arayik Harutyunyan, His Grace Bishop Anushavan Zhamkochyan, the Chief Executive Officer of “HayPost” CJSC Haik Avagyan, the President of the Union of Philatelists of the RA Hovik Musayelyan.