Շրջանառության մեջ է դրվել Ա. Սպենդիարյանի հոբելյանին նվիրված նամականիշ
ՀայՓոստը նամականիշ է նվիրել Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյակին։ Ինչպես հայտնում է Հայփոստի մամուլի ծառայությունը, դիզայնի հեղինակն է Ռեմ Սահակյանը։
890 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով գեղաթերթիկի նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծ կոմպոզիտոր, դիրիժոր և հայ սիմֆոնիկ երաժշտության հիմնադիր Ալեքսանդր Սպենդիարյանը (1871-1928թթ.)։ Գեղաթերթիկի վրա պատկերված է Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը, Սպենդիարյանի արձանը, իր ստորագրությունը և «150 ԱՄՅԱԿ» գրառումը՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:
Գեղաթերթիկի ստորին հատվածում տեղադրված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի լոգոտիպը, քանի որ Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150-ամյա հոբելյանը ընդգրկված է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ Հռչակավոր մարդկանց և կարևոր իրադարձությունների 2020-2021 թթ. օրացույցում:
Երեկ Ա․ Սպենդիարյանի տուն-թանգարանում տեղի է ունեցել նամականիշի մարման հանդիսավոր արարողությունը, որն իրականացրել են ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը, ՀՀ ԲՏԱ նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, «ՀայՓոստ» ՓԲԸ գլխավոր գործադիր տնօրեն Հայկ Կարապետյանը, Ա. Սպենդիարյանի տուն-թանգարանի տնօրեն Մարինե Օթարյանը, ՀՀ ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

A new postage stamp dedicated to the jubilee of A. Spendiaryan put into circulation
A souvenir sheet with one stamp dedicated to the theme “150th anniversary of Alexander Spendiaryan” has been put into circulation by Haypost. Designer: Rem Sahakyan.
The postage stamp with a nominal value of 890 AMD depicts the founder of the Armenian symphony music, composer, conductor Alexander Spendiaryan (1871-1928). The souvenir sheet depicts the drawings of A. Spendiaryan Opera and ballet theatre, composer's statue, his signature, and mark "150th anniversary" in Armenian and in English. As Spendiaryan's jubilee has been included in the UNESCO calendar of anniversary celebrations for the period of 2020-2021, the official logo of the organization is also included on the bottom of the souvenir sheet.
The postage stamp was canceled yesterday, by the Minister of ESCS of the Republic of Armenia Ara Khzmalyan, Deputy-Minister of High-Technological Industry of the Republic of Armenia Davit Sahakyan, Chief Executive Director of “HayPost” CJSC Haik Karapetyan, Director of A. Spendiaryan House-Museum Marine  Otaryan and the president of Armenian Association of philatelists Hovik Musaelyan.
Photo by Haypost
A new postage stamp dedicated to the jubilee of A. Spendiaryan put into circulation · Armenian National Music