Նոր նամականիշ՝ նվիրված Օֆելյա Համբարձումյանի ծննդյան 100-ամյակին
2025 թվականի նոյեմբերի 12-ին շրջանառության մեջ է դրվում մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Օֆելյա Համբարձումյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմային:
320 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն երգչուհի, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Օֆելյա Համբարձումյանը (1925-2016թթ.):
Նամականիշի վրա առկա են նաև «ՕՖԵԼՅԱ ՀԱՄԲԱՐՁՈՒՄՅԱՆ» և «ՀԱՅ ԵՐԳՉՈՒՀԻ» գրառումները՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, «Հայփոստ» ՓԲ ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Շուշան Ալեքսանյանը, «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի խորհրդի անդամ Կարեն Մարգարյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

A postage stamp dedicated to the 100th Anniversary of Ofelya Hambardzumyan is put into circulation
On November 12, 2025, a postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th Anniversary of Ofelya Hambardzumyan” was put into circulation.
The postage stamp, with a nominal value of 320 AMD, depicts the prominent Armenian singer, People’s Artist of the Armenian SSR, Ofelya Hambardzumyan (1925-2016).
The postage stamp also depicts the inscriptions “OFELYA HAMBARDZUMYAN” and “ARMENIAN SINGER” in Armenian and English.
The postage stamp was cancelled by the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia Daniel Danielyan, the Chief Executive Officer of “Haypost” CJSC Shushan Aleksanyan, the member of the Board of “Haypost” CJSC Karen Margaryan, the President of the Philatelists’ Armenian Association Hovik Musayelyan.
A postage stamp dedicated to the 100th Anniversary of Ofelya Hambardzumyan is put into circulation · Armenian National Music