Steinway & Sons-ի ռոյալն արդեն Կամերային երաժշտության տանն է
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը միջոցներ է հատկացրել Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տան համար բարձրակարգ ռոյալ ձեռք բերելու նպատակով:
Steinway & Sons մակնիշի Steinway Hamburg ռոյալն արդեն Կամերային երաժշտության տանն է:
Գործիքի հանձնման հանդիսավոր արարողությանը ներկա էին ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, կոմպոզիտոր Տիգրան Մանսուրյանը, Steinway & Sons ընկերության Եվրոպայի, Աֆրիկայի և Աֆրիկայի տարածաշրջանային տնօրեն Անտոն Վիլհելմը, Steinway&Sons ընկերության պաշտոնական ներկայացուցիչ ԷՍ ԷՍ ԷՅՋ ԷՅՋ ՍՊԸ-ն (acoustiKa)՝ ի դեմս Գազանճեան ընտանիքի և այլ հյուրեր։
Գործիքը բանալիով բացելու և այն առաջինը փորձարկելու պատիվը վերապահվել է մաեստրո Մանսուրյանին։
«Շատ ուրախ ենք, որ Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տունը համալրվել է նման բարձրակարգ գործիքով։ Վստահ ենք, որ այս գործիքի շնորհիվ կկարողանանք ներգրավել էլ ավելի հանրահռչակ մենակատարների ու արտիստների, որոնք հանդես կգան հայ հանդիսատեսի համար։ Շնորհակալ ենք ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությանը նման մեծածավալ աջակցության համար»,- միջոցառման ժամանակ նշել է Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի տնօրեն Գարեգին Սարգսյանը։

The Steinway & Sons grand piano is arrived to the Chamber Music House
The RA Ministry of Education and Culture has provided funds for the purchase of a high-quality grand piano for the Komitas Chamber Music House.
The Steinway Hamburg grand piano from Steinway & Sons is already at the House of Chamber Music.
The solemn ceremony of handing over the instrument was attended by Daniel Danielyan, Deputy Minister of ESCS, composer Tigran Mansuryan, Anton Wilhelm, Steinway & Sons' regional director of Europe, Africa, and Africa, the official representative of Steinway & Sons, ES AGE LLC (acoustiKa), on behalf of the Kazanjian family, and other guests.
Maestro Mansuryan was given the honor of opening and testing the instrument for the first time.