«Ռոմանսներ և երգեր» խորագիրը կրող առցանց համերգ` նվիրված Վլադիլեն Բալյանին
Հայաստանի կոմպոզիտորների միությունը արտակարգ դրության այս ընթացքում երաժշտասեր հանրությանը կներկայացնի իր 3-րդ առցանց նախագիծը, որն այս անգամ նվիրված է անվանի կոմպոզիտոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վլադիլեն Բալյանի ծննդյան տարեդարձին:
«Ռոմանսներ և երգեր» խորագիրը կրող առցանց համերգին մասնակցում են ՀՀ վաստակավոր արտիստ Աննա Մայիլյանը, Էլեն Կիրակոսյանը, Նարինե Անանիկյանը, Արմինե Վարդանյանը, Մարգարիտ Սարգսյանը, Էմմանուել Հովհաննիսյանը, Արսեն Գևորգյանը, Ավետիք Մարգարյանը, Լևոն Ջավադյանը: Ներածական խոսքը` Նարինե Ավետիսյանի: Ներկայացվող ստեղծագործությունների ցանկում կլինեն նաև պրեմիերաներ:
Առցանց համերգը կհեռարձակվի օգոստոսի 3-ին, ժամը` 17:00-ին: Համերգն անցկացվում է «Պատմություն կերտելով» հոբելյանական համերգաշարի շրջանակում: Նախագիծն իրականանում է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ:
«Ռոմանսներ և երգեր» խորագիրը կրող առցանց համերգ` նվիրված Վլադիլեն Բալյանին · Armenian National Music

"Romance and Songs": Online concert dedicated to Vladilen Balyan
Composers Union of Armenia will present its third online project to the music lovers during this state of emergency, The concert is dedicated to the birthday of the famous composer, People's Artist of Armenia Vladilen Balyan.
Honored Artist of Armenia Anna Mailyan, Elen Kirakosyan, Narine Ananikyan, Armine Vardanyan, Margarit Sargsyan, Emmanuel Hovhannisyan, Arsen Gevorgyan, Avetik Margaryan, Leon Javadyan are taking part in the online concert which is entitled "Romance and Songs". Introductory speech by Narine Avetisyan. The program will also include premieres.
The online concert will be broadcast on August 3, at 15 p.m. The concert is part of the "Creating History" jubilee concert series. The project is implemented with the support of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sport.