Օպերային թատրոնն ու ՀԱՖՆ-ը կսերտացնեն համագործակցությունը․ Կարեն Դուրգարյան
Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և Ա․ Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնը սերտ կհամագրոծակցեն։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց թատրոնի նորանշանակ տնօրեն Կարեն Դուրգարյանը։ Հենց նա սեպտեմբերի 2-ին Ա․ Խաչատրյան համերգասրահում բացեց ղեկավարեց ՀԱՖՆ 96-րդ համերգաշրջանի առաջին համերգը, որի մենակատարն էր դաշնակահար Աշոտ Խաչատուրյանը։
«Ոչ միայն ես ավելի հաճախ հանդես կգամ ՀԱՖՆ-ի հետ, այլև՝ հակառակը․ մաեստրո Թոփչյանը՝ մեզ մոտ»,-նշեց Դուրգարյանը, հավելելով, որ ամսվա կտրվածքով նա ունենում է մոտ 15 ելույթ և ամեն ինչ կանի, որ Հայաստանյան ելույթները ավելանան։ Օպերային թատրոնն իր 2021-22 շրջանը կսկսի սեպտեմբերի 16-ին՝ «Գայանե» բալետով։ Դուրգարյանի խոսքով՝ Օպերային թատրոնի առջև ծառացած խնդիրները մեկ տարում չեն առաջացել և համակարգային փոփոխություն են ենթադրում։
Հիշեցնենք, որ  ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանն օգոստոսի 30-ին Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի անձնակազմին է ներկայացրել թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, դիրիժոր Կարեն Դուրգարյանին, հայտնում է ԿԳՄՍ նախարարության լրատվական ծառայությունը։
Օպերային թատրոնն ու ՀԱՖՆ-ը կսերտացնեն համագործակցությունը․ Կարեն Դուրգարյան · Armenian National Music

ANPO and Yerevan Opera to cooperate closely։ Karen Durgaryan
Armenian National Philharmonic Orchestra and Yerevan Opera will closely cooperate, the newly appointed director of the theater, conductor Karen Durgaryan said during the press conference. On September 2 he opened the first concert of the 96th concert season of ANPO at Khachatryan Concert Hall, the soloist of which was pianist Ashot Khachaturyan.
"Not only I will be engaged in ANPO activity,  but also opposite: Maestro Topchjan will join us," said Durgaryan. The Opera House will start its 2021-22 season on September 16 with "Gayane" ballet. According to Durgaryan, the problems faced by the Opera House did not arise in a year and a lot of things should be done.
Let us remind you, that on August 30, RA Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sports Ara Khzmalyan introduced Karen Durgaryan, the acting director of the A. Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet, to the staff of the Theater, the press service of the Ministry of ESCS reports.