Կայացել է «Փարաջանով-Ազնավուր. 100 երաժշտական պերֆորմանսներ» համերգը
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնը և Rambalkoshe ժամանակակից արվեստի թանգարանը իրականացրել են «Փարաջանով-Ազնավուր. 100 երաժշտական պերֆորմանսներ» միջոցառումը: Այն ֆրանսահայ նշանավոր երգիչ, շանսոնիե, երգահան, բանաստեղծ, գրող, կինոդերասան և հասարակական գործիչ Շառլ Ազնավուրին նվիրված երաժշտական մուլտիմեդիա-համերգ էր և տեղի է ունեցել Շառլ Ազնավուրի կեցավայրում։ Համերգին ելույթ են ունեցել ֆրանսահայ էլեկտրոնային երաժիշտ Վիկեն Արմանը և Վահագն Հայրապետյանը։
Պերֆորմանսը ձայնագրված երաժշտությամբ կթողարկվի հատուկ limited edition վինիլային «Aznavour. LIVE by Viken Arman» սկավառակով:
Նշենք, որ աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրի և անվանի կինոռեժիսոր Սերգեյ Փարաջանովի 100-ամյակներն ընդգրկված են ՅՈւՆԵՍԿՕ-ի՝ Հռչակավոր մարդկանց և կարևոր իրադարձությունների 2024-2025 թվականների օրացույցում:

"Parajanov-Aznavour. 100 musical performances"
The "Golden Apricot" International Film Festival, the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the RA, and the Rambalkoshe Museum of Contemporary Art implemented the "Parajanov-Aznavour. 100 musical performances" event. It was a musical multimedia concert dedicated to the famous French-Armenian singer Charles Aznavour and took place at Charles Aznavour's residence. French-Armenian electronic musician Viken Arman and jazzman Vahagn Hayrapetyan performed at the concert.
The performance with the recorded music will be released on a special limited edition vinyl "Aznavour. LIVE by Viken Arman" disc.
It should be noted that the 100th anniversaries of world-famous chansonnier Charles Aznavour and famous film director Sergey Parajanov are included in UNESCO's Calendar of Famous People and Important Events for 2024-2025.