Չափազանց անհամբեր եմ իմ նախնիների երկիրը բացահայտելու համար․ Ռեմի Փանոսյան
Ջազի հայկական ասոցիացիան Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանության և Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիայի հետ համատեղ ներկայացնում է Ռեմի Փանոսյան ջազ տրիոյի համերգը, որը տեղի կունենա փետրվարի 27-ին ժամը 19:00-ին՝ Առնո Բաբաջանյան համերգասրահում։ «Մեծ ուրախությամբ և հուզմունքով հայտարարում իմ առաջին համերգի և դեպի Հայաստան իմ առաջին ուղևորության մասին։ Չափազանց անհամբեր եմ իմ նախնիների երկիրը բացահայտելու և իմ երաժշտությունը Երևանում ներկայացնելու համար»,-նշում է Փանոսյանը։
Ռեմի Փանոսյան ջազ տրիոն հիմնադրվել է 2009 թվականին՝ Ֆրանսիայում և հասցրել է 500-ից ավելի համերգներով հանդես գալ շուրջ 40 երկրում։ Խմբին աննախադեպ հաջողություն բերեց, հատկապես, տրիոյի 10-ամյակին նվիրված 5-րդ հոբելյանական ալբոմը ("In Odd We Trust")։ Այն ներառված է մի շարք նշանավոր ռադիոալիքների ցանկում և երկար ժամանակ Deezer, Spotify և այլ հարթակների առաջատարն էր։ Տրիոյի կազմում են՝ Ռեմի Փանոսյան՝ դաշնամուր, Մաքսիմ Դելպորտ՝ կոնտրաբաս, Ֆրեդ Պետիպրե՝ հարվածային գործիքներ։
Չափազանց անհամբեր եմ իմ նախնիների երկիրը բացահայտելու համար․ Ռեմի Փանոսյան · Armenian National Music

I'm extremely impatient to discover the land of my ancestors: Remi Panossian
The Armenian Jazz Association together with the French Embassy in Armenia and the Armenian State Philharmonia presents the concert of the Remi Panossian Jazz Trio, which will take place on February 27 at 19:00 in Arno Babajanyan Concert Hall.  "It is with great joy and emotion that I am pleased to announce my first concert and also my first trip to Armenia! I'm extremely impatient to discover the land of my ancestors and to share my music in Yerevan. Tender thoughts to my grandfather Kamer,"-Remi Panossian writes on his FB page.
Remi Panossian Jazz Trio was founded in 2009 in France and has performed more than 500 concerts in about 40 countries. The trio's unprecedented success, especially the 5th album dedicated to the 10th anniversary of the trio ("In Odd We Trust"). It's included on the playlists of famous radio and for a long time, it was the leader of Deezer, Spotify other platforms. The trio members are Remi Panossian - piano, Maxime Delporte - double bass, Frédéric Petitprez - percussions.