«Արտիստը՝ դպրոցին». պատանիների հետ բեմում Նարեկ Հախնազարյանն էր
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում տեղի ունեցավ «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրով կազմակերպված եզրափակիչ գալա համերգը, հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը: Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայության երաժշտական և արվեստի դպրոցների սաների հետ բեմում էր անվանի թավջութակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Նարեկ Հախնազարյանը:
Հախնազարյանը դասերն անցկացրել է 2025 թվականի փետրվար-մարտ ամիսներին և պատանի երաժիշտներին փոխանցել իր փորձն ու գիտելիքները: Համերգին մասնակցեցին պատանի թավջութակահարներ, ովքեր, վարպետության դասերի շնորհիվ ձեռք բերեցին նոր հմտություններ: Նախագիծը նպատակ ունի բարելավել մշակութային կրթությունը, բացահայտել տաղանդավոր երեխաներին և աջակցել նրանց մասնագիտական վերելքին: «Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագրի հաջորդ շրջափուլը կկայանա 2025թ. աշնանը:
«Արտիստը՝ դպրոցին» ծրագիրը մեկնարկել է 2023թ.: Վարպետության դասերով հանդես են եկել նաև դաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանը և օպերային երգիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Բարսեղ Թումանյանը:

"Artist for School": Narek Hakhnazaryan was on stage with young musicians
The final gala concert of the "Artist for School" project took place at the "Aram Khachatryan" Concert Hall. The renowned cellist, Honored Artist of Armenia, Narek Hakhnazaryan, was on stage with the students of municipal music and art schools.
Hakhnazaryan conducted lessons in February-March 2025, sharing his experience and knowledge with young musicians. The concert featured young cellists who gained new skills thanks to the masterclasses. The program aims to promote cultural education, reveal talented children, and support their professional development. The next phase of the "Artist for School" program is going to be held in the autumn of 2025.
The "Artist for School" project was initiated in 2023. Piano player Hayk Melikyan, Honored Artist of Armenia, and opera singer Barsegh Tumanyan, People's Artist of Armenia, have also conducted masterclasses.