Կայացել է Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի երկրորդ նիստը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ այսօր ՀՀ կառավարությունում տեղի է ունեցել վերոնշյալ հանձնաժողովի հերթական նիստը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ կառավարությունը։
Նախորդ նիստում ներկայացված առաջարկությունների և դիտարկումների հիման վրա, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանը ներկայացրել է աշխարհահռչակ շանսոնյեի ծննդյան 100-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների ծրագիրը, որը նախատեսվում է իրականացնել 2024 թվականին: Ծավալված քննարկումների արդյունքում այն արժանացել է հանձնաժողովի հավանությանը:
Արայիկ Հարությունյանը հանձնարարել է բոլոր ներգրավված կառույցներին ծրագրով սահմանված ժամանակացույցին համապատասխան շարունակել նախապատրաստական աշխատանքները, հստակեցնել անելիքները, բարձրացված հարցերի շուրջ կազմակերպել քննարկումներ և առաջարկվող լուծումները ներկայացնել հաջորդ նիստին:
Կայացել է Շառլ Ազնավուրի ծննդյան 100-ամյակի հոբելյանական հանձնաժողովի երկրորդ նիստը · Armenian National Music

The second session of the Jubilee Committee for the 100th birth anniversary of Charles Aznavour was held
Arayik Harutyunyan, Chief of Staff of the Prime Minister, Chairman of the Jubilee Committee for the 100th birth anniversary of Charles Aznavour, the second session of the aforementioned commission took place today in the Government.
Based on the recommendations and observations presented in the previous session, the Minister of Education, Science, Culture and Sports Zhanna Andreasyan presented the program of jubilee events dedicated to the 100th birthday of the world-famous chansonnier, which is planned to be implemented in 2024. As a result of extensive discussions, it was approved by the Committee.
Arayik Harutyunyan instructed all the involved structures to continue the preparations according to the schedule defined by the program, clarify the tasks to be done, organize discussions on the raised issues, and present the proposed solutions to the next session.
The second session of the Jubilee Committee for the 100th birth anniversary of Charles Aznavour was held · Armenian National Music