Սևան Ղարիբյանը՝ միջազգային կոմպոզիտորական մրցույթի մրցանակակիր
Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի ուսանող Սևան Ղարիբյանը դարձել է Աթենքում անցկացվող հեղինակավոր «Ժամանակակից դաշնամուրը» միջազգային կոմպոզիտորական մրցույթի մրցանակակիր՝ իր «Երեք փերիներ» ստեղծագործությամբ։ Մրցույթին մասնակցել է 20 երկրից 37 կոմպոզիտորի 40 ստեղծագործություն։
Որպես մրցանակ՝ մրցույթի կազմկոմիտեի կազմում ընդգրկված դաշնակահարները կկատարեն Սևան Ղարիբյանի և ևս երկու մրցանակակիրների ստեղծագործությունները կկատարեն «An Art Artistry» նախագծի շրջանակներում։
Սևան Ղարիբյանը սովորում է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի 4-րդ կուրսում, Վարդան Աճեմյանի դասարանում։
Լուսանկարը՝ Հայաստանի կոմպոզիտորների միության

Work by the student of Yerevan Komitas State Conservatory Sevan Gharibian is awarded "The Contemporary Piano 2020" prize in Athens. His composition ‘Three Færies" is among the three prize-winning works.
Pianists—members of the committee will record the three prize-winning works, which will be presented within "An Art Artistry" production.
Sevan Gharibian is a 4th-year student at Yerevan Komitas State Conservatory (class of Vartan Adjemian).
Photo by Composers Union of Armenia