Շրջանառության մեջ է դրվել Օհան Դուրյանին նվիրված նամականիշ
2022 թվականի հոկտեմբերի 5-ին տեղի է ունեցել սեպտեմբերի 13-ին շրջանառության մեջ դրված «Մեծանուն հայեր. Օհան Դուրյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմային նվիրված մեկ նամականիշի ներկայացումը, հայտնում է Հայփորստը։
Նամականիշի ներկայացման մասնակիցներն էին Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը, Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Արայիկ Խզմալյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրենի պաշտոնակատար Արայիկ Աբրահամյանը, հասարակական գործիչ Վահան Վարդապետյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
230 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն դիրիժոր, կոմպոզիտոր Օհան Դուրյանը (1922-2011թթ.):

A postage stamp dedicated to Ohan Duryan is put into circulation
On September 13th, 2022, one postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th Anniversary of Ohan Duryan” has been put into circulation, Haypost announces.
The participants of the postage stamp presentation were the Deputy Minister of High-Technological Industry of the Republic of Armenia Davit Sahakyan, the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia Arayik Khzmalyan, the Acting Chief Executive Officer of “HayPost” CJSC Arayik Abrahamyan, the public figure Vahan Vardapetyan, the President of the Philatelists’ Armenian Association Hovik Musayelyan.
The postage stamp with a nominal value of 230 AMD depicts the prominent Armenian conductor, and composer Ohan Duryan (1922-2011).
The postage stamp also depicts the inscription “OHAN DURYAN, 1922-2011” in Armenian and English languages.