Կամերային երգչախումբը ելույթ է ունեցել սահմանային զորամասերում
Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռոբերտ Մլքեյանի ղեկավարությամբ, մայիսի 17-19-ը համերգներով հանդես է եկել Հայաստանի սահմանային զորամասերում։
Մասնավորապես, մայիսի 17-ին համերգներ են կայացել Վարդենիսում և Ճամբարակում, մայիսի 18-ին՝ Բերդի տարածքում, մայիսի 19-ին՝ Դիլիջանի զորամասում և զինվորական ուսումնամարզական կենտրոնում։
Երգչախմբի կատարմամբ հնչել են Կոմիտասի և հայկական ժողովրդական երգերի մշակումներից (Ռ. Մլքեյան)։
Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը կարևորում է նման համերգների անցկացումը հայրենիքի պաշտպանների համար։ Նման ելույթների միջոցով էլ ավելի է ամրապնդվում զինվորի ոգին։

State Chamber Choir of Armenia performed at border military units
The State Chamber Choir of Armenia, under the baton of its artistic director and chief conductor, People's Artist of the Republic of Armenia Robert Mlkyan, gave concerts in the border military units of Armenia on May 17-19.
In particular, concerts were held on May 17 in Vardenis, Chambarak, May 18 in Berd, and May 19 in Dilijan military unit, in the military training center.
They have performed works by Komitas and Armenian folk songs arrangements (R. Mlkeyan).
The State Chamber Choir of Armenia organizes such concerts for the defenders of the homeland which strengthen the soldier's spirit even more.