Երաժշտարվեստի ոլորտի գործիչներն արժանացել են պետական բարձր պարգևների
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրերով երաժշտության, արվեստի, սպորտի բնագավառների մի խումբ ներկայացուցիչներ արժանացել են պետական բարձր պարգևների՝ իրենց ոլորտների զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի համար:
Երաժշտարվեստի բնագավառում ունեցած նշանակալի ավանդի համար թավջութակահար Արամ Թալալյանն արժանացել է Երախտագիտության մեդալի, Կոմիտասի անվան ազգային քառյակի 1-ին ջութակահար, գեղարվեստական ղեկավար Էդուարդ Թադևոսյանը և քառյակի ալտահար Ալեքսանդր Կոսեմյանը քառյակի հիմնադրման 95-ամյակի կապակցությամբ արժանացել են Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար առաջին կարգի շքանշանի, 2-րդ ջութակահար Սյուզի Երիցյանը՝ «Մովսես Խորենացի» մեդալի իսկ քառյակի տնօրեն Սամվել Մեսրոպյանը պարգևատրվել է Երախտագիտության մեդալով։
Շնորհավորելով պարգևատրվածներին՝ նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ նրանք իրենց գործունեությամբ, արվեստով, կատարած աշխատանքով արդեն իսկ վաստակել են ժողովրդի հարգանքն ու գնահատանքը: «Ուրախ եմ, որ երկար տարիների ձեր հայրենանվեր ներդրումը գնահատվում է ոչ միայն շքանշանով, այլև մեր ժողովրդի կողմից,-նշել է նախագահը:- Քաջալերում եմ այն գործունեությունը, որ իրականացրել եք վերջին տարիներին և վստահ եմ, որ շարունակելու եք նույն եռանդով և նվիրումով»:
Պարգևների արժանացած գործիչներն իրենց հերթին շնորհակալություն են հայտնել նույնիսկ ներկայիս դժվարին իրավիճակում իրենց վաստակը գնահատելու և արժևորելու համար:

Aram Talalyan and the musicians of Komitas Quartet awarded Medals of the Republic of Armenia
By the decrees of the President of the Republic Armen Sargsyan, a group of representatives of the fields of music, art, and sports is awarded high state awards for their significant contribution to the development of their fields.
Cellist Aram Talalyan was awarded the Medal of Gratitude for his significant contribution to the field of music. On the occasion of the 95th anniversary of Komitas Quartet  Eduard Tadosyan, the first violinist and artistic director of the quartet, and Alexander Kosemyan, the quartet's violinist, are awarded the first-class Medal of Services to the Motherland.  Syuzi Yeritsyan, the second violinist of the quartet is awarded "Movses Khorenatsi" medal, Samvel Mesropyan, the director of the collective - the Medal of Gratitude.
Congratulating the winners, President Sargsyan noted that they have already earned the respect and appreciation of the people for their work. "I am glad that your patriotic contribution for many years is appreciated not only by the awards but also by our people," the President said. "I encourage the activities you have carried out in recent years, and i am sure, that you will continue doing your job with the same courage".
The awardees, in turn, thanked the attention during these hard times.
Photocredit: President.am
Aram Talalyan and the musicians of Komitas Quartet awarded Medals of the Republic of Armenia · Armenian National Music