Խոցվել է թշնամու «ԱՆ-2» տիպի անօդաչու ռմբակոծիչ ինքնաթիռ
ՊԲ հակաօդային պաշտպանության միջոցներով հոկտեմբերի 12-ին արևելյան ուղղությամբ խոցվել է հակառակորդի «ԱՆ-2» տիպի անօդաչու ռմբակոծիչ ինքնաթիռ: Այս մասին իր ֆեյսբուքյան էջում հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Շուշան Ստեփանյանը։
Ավելի վաղ ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղար Վահրամ Պողոսյանը հայտնել է, որ առաջնագծի տարբեր ուղղություններով թշնամու առաջապահ ստորաբաժանումները կրկին անցել են նախահարձակ գործողությունների: Պաշտպանության բանակը դրանք կասեցնելու համար համարժեք քայլեր է իրականացնում: Բացի այդ նշվում էր, որ Հադրութի հատվածում լայնածավալ մարտական գործողությունները շարունակվում են: Թշնամին, մեծաքանակ ուժեր կենտրոնացրելով այդ ուղղությամբ, ամեն կերպ փորձում է ներխուժել քաղաք: Պաշտպանության բանակը ամեն թիզ հողի համար ծանր մարտեր է մղում:

An enemy aircraft was hit in the eastern direction by the air defense of the Defense Army
On October 12, an enemy AN-2 aircraft used as a drone was hit in the eastern direction by the air defense of the Defense Army, Shushan Stepanyan, press secretary of the Minister of Defence of Armenia reports.
As was announced before, Azerbaijani shock troops have launched offensive operations in various directions across the front line. The Defence Army is taking the necessary measures to block their advance.  Also, large-scale military operations continue in the Hadrut area. The Azerbaijanis, have concentrated large forces in an attempt to overrun the city. The Defence Army fights hard for every inch of land.