Երևանի փողոցները կանվանակոչվեն հայ կոմպոզիտորների անուններով
Երևանի ավագանու որոշմամբ` մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներ կանվանակոչվեն 20-րդ դարի հայ անվանի կոմպոզիտորների անուններով։ Այս մասին հայտնում է Կոմպոզիտորների միությունը։ Որոշման նախագծի հեղինակը ավագանու անդամ, Հայաստանի Հանրային ռադիոյի ձայնադարանի տնօրեն Արթուր Իսպիրյանն է։
Կենտրոն վարչական շրջանի Վերին Անտառային փողոցի հ.120 հասցեից մինչև Լեոնիդ Ազգալդյան փողոց ձգվող հատվածը կկրի կոմպոզիտոր, թավջութակահար, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Արտեմի Այվազյանի անունը,
Լեոնիդ Ազգալդյան փողոցից մինչև Վերին Անտառային փողոցի հ.150/17 հասցե ձգվող հատվածը՝ կոմպոզիտոր, ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Էդվարդ Միրզոյանի,
Վերին Անտառային փողոցի հ.150/17 հասցեից մինչև հ.174/10 հասցե ձգվող հատվածը՝ կոմպոզիտոր, դիրիժոր, ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Կոնստանտին Օրբելյանի,
Լեոնիդ Ազգալդյան փողոցից մինչև Վերին Անտառային փողոցի հ.128/2 հասցե ձգվող հատվածը՝ կոմպոզիտոր, ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Հարությունյանի,
Լեոնիդ Ազգալդյան փողոցից մինչև Գոհար Գասպարյան փողոց ձգվող հատվածը՝ կոմպոզիտոր, ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Էդգար Հովհաննիսյանի անունը:

Streets in Yerevan to be named after famous Armenian composers
By the decision of the Council of Elders of Yerevan, a number of streets in the capital will be named after 20th-century famous Armenian composers. This was reported by the Composers' Union. The author of the decision is Arthur Ispiryan, a member of the Council of Elders, and director of the Public Radio's library in Armenia.
The section stretching from 120 Verin Antarain Street to Leonid Azgaldyan Street will be named after composer, cellist, People's Artist of the USSR Artemi Ayvazyan,
The section stretching from Leonid Azgaldyan Street to 150/17 Verin Antarain Street - composer, People's Artist of the USSR-USSR Edward Mirzoyan,
The section stretching from 150/17 Verin Antarain street to 174/10 -  composer, conductor, People's Artist of the USSR-USSR Konstantin Orbelyan,
The section stretching from Leonid Azgaldyan Street to 128/2 Verin Antarain Street - composer, People's Artist of the USSR - USSR - the section stretching from Leonid Azgaldyan Street to Gohar Gasparyan Street - the name of the composer - Edgar Hovhannisyan