Հակառակորդի գրոհող ստորաբաժանումները ոչնչացվել են հրթիռահրետանային կրակով
Հոկտեմբերի 6-ին հակառակորդը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ԱԳ նախարարների հայտարարությանը հաջորդած հարաբերական անդորրը օգտագործել է վերախմբավորում կատարելու համար և անցել հարձակման ռազմաճակատի հյուսիսային և հարավային ուղղություններում: Հակառակորդի գործողությունները վտանգ են ներկայացրել նաև Իրանի Իսլամական Հանրապետության տարածքի համար: ՊԲ մարտիկները հուժկու հակահարվածներով չեզոքացրել են ադրբեջանական զինուժի առաջխաղացման բոլոր փորձերը: Մարտերի ընթացքում ոչնչացվել է մեծաքանակ կենդանի ուժ, զրահատեխնիկա, հրետանային միջոցներ, այլ սպառազինություն և ռազմական տեխնիկա:
ՊԲ ստորաբաժանումներին հաջողվել է նաև էապես բարելավել սեփական մարտակարգերը: Գիշերվա ընթացքում հակառակորդը առաջխաղացման փորձ է կատարել նաև հարավ-արևելյան ուղղությամբ: Հակառակորդի գրոհող ստորաբաժանումները ոչնչացվել են հրթիռահրետանային կրակով: Առավոտյան 06:30-ի սահմաններում ՊԲ ստորաբաժանումների հերթական հրթիռահրետանային հարվածը հանգեցրել է հակառակորդի խմբավորման բարոյալքմանը և խուճապահար փախուստին: Հակառակորդը մարտադաշտում է թողել ավելի քան 60 զոհ, մի քանի տասնյակ խոցված և սարքին տեխնիկա: Խոցվել է նաև հակառակորդի վառելիքաքսուկային նյութերի խոշոր պահեստ:
ՊԲ-ն վստահորեն տիրապետում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և պատրաստ է իրավիճակի ցանկացած զարգացման:

Overnight the Azerbaijani army attempted to advance in the South-Eastern section but their units were halted by rocket and artillery fire
On October 6, the adversary used the relative calm that followed the statement by the Foreign Ministers of the OSCE Minsk Group Co-Chair countries to regroup and launch an offensive in the Northern and Southern sections of the front. Those operations posed a threat to the territory of the Islamic Republic of Iran as well. These attempts to advance were neutralized by the strong counter-attacks of the Defense Army fighters. During these battles, a large number of manpower, armament, artillery and other weapons and military equipment was destroyed.
The Defense Army units have significantly improved their own battle array. Overnight the Azerbaijani army attempted to advance in the South-Eastern section but their units were halted by rocket and artillery fire. Around 6:30 in the morning, another artillery and missile strike by the Defense Army units demoralized the adversary group, and they fled in panic. The adversary left more than 60 dead, 22 pieces of destroyed equipment and several dozen pieces of equipment in good condition behind. A large Azerbaijani fuel and ammunition storage facility was also hit.
The Defense Army is in control of the operational and tactical situation and is ready for any development of the situation.
Overnight the Azerbaijani army attempted to advance in the South-Eastern section but their units were halted by rocket and artillery fire · Armenian National Music