Մայրաքաղաքի փողոցներից մեկը կանվանակոչվի Գոհար Գասպարյանի անունով
Երևանի ավագանու փետրվարի 11-ի նիստի օրակարգում է Երևանում Գոհար Գասպարյանի անվամբ փողոց անվանակոչելու մասին հարցը:
«Ղեկավարվելով «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքի 12-րդ հոդվածի 1-ին մասի 23-րդ կետի դրույթներով, Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2005 թվականի դեկտեմբերի 29-ի հ.2387-Ն որոշմամբ հաստատված կարգի 4-րդ կետով՝ Երևան քաղաքի ավագանին որոշում է.
1. Երևան քաղաքի Կենտրոն վարչական շրջանի Լեոնիդ Ազգալդյան փողոցից մինչև Կասկադ համալիր ձգվող ճանապարհահատվածը (Վերին Անտառային 19Ա հասցեից մինչև Վերին Անտառային 122 հասցե) անվանակոչել հայ օպերային արվեստի մեծագույն վարպետ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Գոհար Գասպարյանի անվամբ՝ «Գոհար Գասպարյան փողոց»։
2. Սույն որոշումն ուժի մեջ է մտնում պաշտոնական հրապարակմանը հաջորդող օրվանից»,- նշված է որոշման մեջ:

One of the streets of Yerevan to be named after Gohar Gasparyan
The issue of naming a street named after Gohar Gasparyan in Yerevan is on the agenda of the February 11 meeting of the Council of Elders of Yerevan.
"Guided by the provisions of Paragraph 23, Part 1, Article 12 of the Law on Local Self-Government in the City of Yerevan, by the 4th Order of the Government of the Republic of Armenia dated December 29, 2005.
The stretch of road from Leonid Azgaldyan Street to the Cascade Complex (from Verin Antarayin 19a to Verin Antarayin 122) to name after renowned opera singer, soprano Gohar Gasparyan.