Վահրամ Դումանյանն ընդունել է օպերային երգիչ Բարսեղ Թումանյանին
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանն ընդունել է ՀՀ ժողովրդական արտիստ, օպերային երգիչ Բարսեղ Թումանյանին: Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը:
Հանդիպման ընթացքում Բարսեղ Թումանյանը ներկայացրել է իր պատկերացումներն ու դիտարկումները մշակույթի ոլորտում առկա խնդիրների և կարգավորումների վերաբերյալ: Նա մասնավորապես անդրադարձել է օպերային արվեստին առնչվող խնդիրներին և իր պատրաստակամությունն է հայտնել համագործակցելու օպերային արվեստի առաջընթացին վերաբերող պետական նախաձեռնություններին և միջոցառումներին:
Նախարար Վահրամ Դումանյանն էլ իր կողմից նշել է, որ միջազգային ճանաչում և միջազգային համագործակցության մեծ փորձառություն ունեցող արվեստագետներին պետական մշակութային քաղաքականության մասնակից դարձնելու խնդիրը նախարարության առաջնահերթություններից է, և այս առումով կարևորվում է նաև Բարսեղ Թումանյանի՝ Հայաստանում լինելու որոշումն ու պատրաստակամությունը, ինչպես նաև դա է եղել Կարեն Դուրգարյանին Երևան հրավիրելու և Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար նշանակելու մոտիվացիաներից մեկը:

RA Minister of Education, Science, Culture and Sports Vahram Dumanyan received RA People's Artist, opera singer Barsegh Tumanyan. Deputy Minister Ara Khzmalyan was also present at the meeting.
During the meeting, Barsegh Tumanyan presented his ideas and observations on the existing problems in the field of culture. In particular, he referred to the problems related to opera, expressed his readiness to cooperate with state initiatives and events related to the development of opera.
Minister Vahram Dumanyan mentioned that the task of making internationally recognized artists with extensive experience in international cooperation a part of the state cultural policy is one of the priorities of the ministry. One of the motivations for inviting Durgaryan to Yerevan was to appoint him acting director of the A. Spendiaryan National Academic Ballet Theater.
The Minister emphasized that the task of maestro Karen Durgaryan was to unite not only the creative potential of the theater but also to ensure the maximum participation of Armenian artists outside the theater in the processes ensuring the progress of opera and ballet.