Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի հաշվետու համերգը
Դեկտեմբերի 12-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կայացել է Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի հաշվետու համերգը։
Համերգին ելույթ են ունեցել կոնսերվատորիայի «Կոմիտաս» երգչախումբը (խմբավար՝ Գայանե Սահակյան), մագիստրատուրայի կամերային նվագախումբը (դիրիժոր՝ Արամ Թալալյան) և սիմֆոնիկ նվագախումբը (դիրիժոր՝ Նատալի Գալստյան)։
Համերգի ընթացքում կոնսերվատորիայի ուսանողները կատարել են Կոմիտասի, Յ. Ս. Բախի, Վ. Ա. Մոցարտի, Լ. Բոկկերինիի և Ֆ․ Շուբերտի ստեղծագործությունները։
Մի շարք մասնագետների կարծիքով սա մի մեծ վերելք էր կոնսերվատորիայի համար և տևական դադարից հետո նման բարձր կատարողական մակարդակով ներկայանալը կարելի է հաղթանակ համարել։

Reporting concert of Yerevan Komitas State Conservatory took place on December 12, at Komitas Chamber Music Hall.
The concert was performed by the  Conservatory Choir (Conductor: Gayane Sahakyan), the Master's degree Chamber Orchestra (conductor: Aram Talalyan) and the Symphony Orchestra (Conductor: Natalie Galstyan).
During the concert, the students of the Conservatory performed works by Komitas, J. S. Bach, W. A. Mozart, L. Bokkerini and  F.  Schubert.
According to the experts, the concert was a great achievement of the conservatory, and after such a long break it can be considered a victory.