Երևանի քաղաքապետը Վլադիլեն Բալյանին հանձնել է Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչումը
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալվել է կոմպոզիտոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Վլադիլեն Բալյանի տանը և նրան հանձնել Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչումն ու հուշամեդալը, հայտնում է քաղաքապետարանի մամուլի ծառայությունը։
Ավագանու որոշմամբ՝ կոչումն ականավոր կոմպոզիտորին էր շնորհվել դեռևս 2020թ. գարնանը, սակայն, հաշվի առնելով համավարակով պայմանավորված իրավիճակը, հանդիպումը հետաձգվել էր:
Շնորհավորելով և ընդգծելով հայկական երաժշտարվեստի զարգացման գործում ու մայրաքաղաքի մշակութային կյանքում կոմպոզիտորի ներդրած նշանակալի ավանդը՝ Հայկ Մարությանը քաջառողջություն է մաղթել նրան:
Ջերմ զրույցի ընթացքում Վլադիլեն Բալյանը շնորհակալություն է հայտնել գնահատանքի համար և ստեղծագործական ավյուն ու լավատեսություն մաղթել ամենատարբեր ոլորտներում քաղաքի ներկան կերտող սերնդին:

The Mayor of Yerevan handed Vladilen Balyan the title of honorary citizen of Yerevan
The Mayor of Yerevan Hayk Marutyan was hosted at the house of the composer, People's Artist of the Republic of Armenia Vladilen Balyan, and handed him the title of honorary citizen of Yerevan and the commemorative medal, press office of the municipality reports.
By the decision of the Council of Elders, the title was awarded to the prominent composer in 2020. In the spring, however, due to the epidemic situation, the meeting was postponed.
Congratulating and emphasizing the composer's significant contribution to the development of Armenian music and the cultural life of the capital, Hayk Marutyan wished him good health.
During the warm conversation, Vladilen Balyan thanked for the appreciation, wished creative energy and optimism to the current generation of the city in various spheres.