Երևանի պետական կամերային երգչախումբը Լեհաստանում արժանացել է առաջին մրցանակի
Երևանի պետական կամերային երգչախումբը` գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ, Լեհաստանում «Հայնովկա» ուղղափառ եկեղեցական երաժշտության 41-րդ փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակի՝ «Պրոֆեսիոնալ երգչախմբեր» անվանակարգում։
Փառատոնին մասնակցել են առաջատար երաժշտական կոլեկտիվներ։ Երգչախումբը ելույթներով հանդես է եկել փառատոնի շրջանակում՝ լավագույնս ներկայացնելով հայ կատարողական արվեստը։
Փառատոնին մասնակցությունն իրականություն է դարձել ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ։
Երևանի պետական կամերային երգչախումբը Լեհաստանում արժանացել է առաջին մրցանակի · Armenian National Music

The Yerevan State Chamber Choir wins the first prize in Poland
The Yerevan State Chamber Choir, under the direction of the artistic director and conductor Kristina Voskanyan, won the first prize in the category of professional choirs at the 41st International Festival of Orthodox Church Music "Hajnówka" in Poland.
Leading musical collectives participated in the festival. The Armenian choir performed during the festival, presenting Armenian music in the best way.
Participation in the festival became a reality with the support of the RA Ministry of Education, Science, Culture and Sports.