Հայ սաքսոֆոնահարը մեկ ամսում նվաճել է միջազգային երկու մրցանակ
Մեր երկրի ներկայացուցիչն Իսպանիայում կայացած "Talents of Europe" միջազգային մրցույթում զբաղեցրել է 2-րդ մրցանակ։ Մրցույթին Դավիթը ներկայացրել է  Մակկերի «Ժոնգլյոր» ստեղծագործությունը և Բախ Արիան։ Երկրորդ մրցույթը՝ King Peak Internatioanal Music Competition-ն անցկացվել է ԱՄՆ-ում: Ամերիկյան մրցույթում նա կրկին արժանացել է 2-րդ մրցանակի։ Այն անց է կացվել երկու փուլով,մրցույթին կրկին ներկայացվել է Բախի Արիան:  Երկու մրցույթներն էլ անց են կացվել առցանց ձևաչափով:
Դավիթ Հակոբյանը 11 տարեկան է, սովորում է Ս. Ասլամազյանի անվան երաժշտական դպրոցի սաքսոֆոնի բաժնում, Մամիկոն Մանուկյանի դասարանում: Նա  2019 թ. «Վերածնունդ» 19 միջազգային մրցույթ-փառատոնի 2-րդ կարգի դափնեկիր է, իսկ 2020թ. Սինգապուրի Brilliant Talent Discovery awards 4-րդ միջազգային մրցույթին արժանացել է Ոսկե մրցանակի:

Young saxophonist Davit Hakobyan won two international awards in one month. The representative of our country won the second prize in the "Talents of Europe" international competition held in Spain. David presented Makker's "Juggler" and Bach's Aria.
The second competition, the King Peak International Music Competition, was held in the United States. He again won the second prize in the competition.  Bach's Aria was again submitted to the competition. Both competitions were held online.
11 years old  Davit Hakobyan studies at S. Aslamazyan Music School, at Mamikon Manukyan's class. He is 2nd class laureate of the "Renaissance" 19 international competition-festival ( 2019), in 2020 took the Gold Award at the 4th International Brilliant Talent Discovery Awards in Singapore.