Քանոնահարուհի Մարիաննա Գևորգյանը Հայաստան է վերադարձել երկու հաղթանակով
Քանոնահարուհի, բազմաթիվ մրցույթների դափնեկիր Մարիաննա Գևորգյանն արժանացել է երկու միջազգային մրցանակի։ Քանոնահարուհին Ֆրանսիայում և Գերմանիայում կայացած ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի եվրոպական ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված միջազգային մրցույթ-փառատոնին կրկնակի հաղթանակ է տարել՝ զբաղեցնելով առաջին հորիզոնականները՝ գործիքային կատարողական արվեստ անվանակարգերում։
Քանոնահարուհին վերջերս դարձել էր Global Cultural Initiative World Folk Vision համաշխարհային մրցույթ-փառատոնի գլխավոր մրցանակակիր՝ «Աշխարհի ժողովուրդների երաժշտություն» անվանակարգում, որտեղ ներկայացրել է ազգային նվագարան քանոնը։
Մարիաննա Գևորգյանի մասին ավելի մանրամասն՝ այստեղ։

Marianna Gevorgyan, the winner of international competitions, was awarded two more international prizes. At the international competition festival organized by the European Association of UNESCO, held in France and Germany, she won two prizes, taking first place in the categories of instrumental performance art.
Recently, Marianna became the main prize-winner of the Global Cultural Initiative World Folk Vision competition festival in the category "Music of the Peoples of the World", where she presented the national instrument, the kanon.
Find more information about Marianna Gevorgyan here.