Դավիթ Բալասանյանը՝ 12-րդ Piano Fidelio Composition Competition-ի հաղթող
Կոմպոզիտոր Դավիթ Բալասանյանը 12th Piano Fidelio Composition Competition մրցույթի Minimalist/Experimental/New Age անվանակարգում արժանացել է առաջին մրցանակի։ Ինչպես նշում է կոմպոզիտորը, մրցույթին մասնակցել են 17 երկրից 39 հեղինակներ՝ ներկայացնելով 58 ստեղծագործություն։ Դավիթ Բալասանյանի "Circular" ստեղծագործությունը ձայնագրվել է 2020 թվականին Կոմիտասի թանգարան ինստիտուտում՝ ANM Artist նախագծի շրջանակներում։
2019 թ-ին Դ․ Բալասանյանը նույն մրցույթի ջազային և ատոնալ անվանակարգերում արժանացել էր երկրորդ և երրորդ մրցանակների։
Դ․ Բալասանյանի մենահամերգի ամբողջական տարբերակը շուտով հասանելի կլինի համացանցում, որին կարող եք հետևել նախապես բաժանորդագրվելով

Composer David Balasanyan won first prize in the Minimalist / Experimental / New Age category of the 12th Piano Fidelio Composition Competition. According to the composer, 39 composers from 17 countries took part in the competition, presenting 58 works. David Balasanyan's “Circular'' was recorded in 2020 at the Komitas Museum-Institute within the ANM Artist project.
In 2019, D. Balasanyan won the second and third prizes in the jazz and atonal music nominations of the same competition.
The full version of D. Balasanyan's online solo concert will be available soon, which you can follow by subscribing to the