Համերգ՝ Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվա կապակցությամբ
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը Հուշարձանների և տեսարժան վայրերի միջազգային օրվան նվիրված միջոցառումների շրջանակում ապրիլի 27-ին ժամը 19:00-ին, Երևանի Սբ․ Աննա եկեղեցու բակում կանցկացվի բացօթյա համերգային երեկո, որի ընթացքում հանդես կգան Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը, «Տաղարան» հնագույն երաժշտության համույթը, «ԱգապԷ» կամերային երգչախումբը (իգական կազմ) և «Ֆոլկ-մոդեռն» ժողովրդական գործիքների նվագախումբը:
Համերգի ընթացքում կներկայացվի պատմամշակութային հուշարձանների պատկերներով 3 նամականիշ, որոնք թողարկվել են «Հայփոստի» համագործակցությամբ: Միջոցառման նպատակն է նախագծի շուրջ հանրային իրազեկվածության բարձրացումը. յուրաքանչյուր քաղաքացի կարող է իր մասնակցությունն ունենալ հուշարձանների պահպանությանը:

An open-air concert within the International Day for Monuments and Sites
An open-air concert within the International Day for Monuments and Sites will be held in the courtyard of St. Anna Church, on April 27 at 7:00 p.m. during which the State Chamber Choir of Armenia, Tagharan Ancient Music Ensemble, AgapeE Chamber Choir (female ensemble), and "Folk-Modern" Orchestra will perform. The concert is organized by the Ministry of Education, Science, Culture, and Sports of the Republic of Armenia.
During the concert, 3 stamps with the images of historical and cultural monuments, which were issued in cooperation with "Haypost", will be presented. The aim of the event is to raise public awareness about the project. Every citizen can take part in the preservation of monuments.