Երևանի պետական կամերային երգչախումբը «Հայնովկա» մրցույթ-փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակի
ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության աջակցությամբ մրցույթ-փառատոնին Հայաստանից մասնակցել է Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի կազմում գործող Երևանի պետական կամերային երգչախումբը` գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ:
Երևանի պետական կամերային երգչախումբն արժանացել է առաջին մրցանակի՝ «Պրոֆեսիոնալ երգչախմբեր» անվանակարգում։
Մրցույթ-փառատոնին մասնակցում էին բացառապես նախորդ տարիների առաջին մրցանակակիրները: ԵՊԿԵ-ն հրավեր էր ստացել մասնակցելու այս տարվա փառատոնին՝ որպես պատվավոր երգչախումբ, որը 2022 թվականին արժանացել էր առաջին մրցանակի:
Փառատոնի շրջանակում երգչախումբը ելույթներով հանդես է եկել Վարշավայում և Բելիստոկում՝ լավագույնս ներկայացնելով հայ կատարողական արվեստը։
Երևանի պետական կամերային երգչախումբը «Հայնովկա» մրցույթ-փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակի · Armenian National Music

The Yerevan State Chamber Choir wins the first prize at the "Hajnowka" festival-competition
With the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sports of the Republic of Armenia, the Yerevan State Chamber Choir of the National Center of Chamber Music, under the direction of artistic director and choir director Kristina Voskanyan, participated in the competition-festival.
The Yerevan State Chamber Choir won the first prize in the "Professional Choirs" category.
It should be noted that only the first prize winners of previous years participated in the competition-festival. The choir was invited to participate in this year's festival as an honorary guests, having won first prize in 2022.
Within the festival's framework, the choir performed in Warsaw and Bialystok, presenting the best Armenian performing arts.
The Yerevan State Chamber Choir wins the first prize at the "Hajnowka" festival-competition · Armenian National Music