Համերգ-ցուցահանդես՝  նվիրված Արամ Խաչատրյանի զարմիկներին
Դեկտեմբերի 2-ին, ժամը՝ 16:00-ին Արամ Խաչատրյանի տուն-թանգարանում կկայանա համերգ-ցուցահանդես՝  նվիրված Արամ Խաչատրյանի զարմիկների` ճանաչված երաժիշտներ Կարեն Խաչատրյանի 100֊ամյա և Էմին Խաչատրյանի 90֊ամյա հոբելյաններին։
Համերգի ընթացքում կկատարվեն Կարեն Խաչատրյանի ստեղծագործությունները։ Միջոցառմանը ելույթ կունենան Սոնա Բարսեղյանը (դաշնամուր), Կարեն Շահգալդյանը (ջութակ), Մաքսիմ Նովիկովը (ալտ), Էլեն Սահակյանը (դաշնամուր)։ Համերգը վարում է` Օլյա Նուրիջանյանը: Ըստ կազմակերպիչների՝ այն անցկացվելու է հակահամաճարակային կանոնների խիստ պահպանմամբ:

The concert dedicated to the nephews of Aram Khachaturian to take place in Yerevan
A concert-exhibition dedicated to the nephews of Aram Khachaturian, 100th anniversary of Karen Khachaturian and 90th anniversary of Emin Khachaturian will take place on December 2, at 4 p.m. at Aram Khachaturian House-Museum.
Sona Barseghyan (piano), Karen Shahgaldyan (violin), Maxim Novikov (viola), and Elen Sahakyan (piano) will perform during the concert. Master of the ceremony: Olya Nuridjanyan.  Karen Khachaturian's compositions will be performed within the concert.  According to the organizers of the concert, The event is organized with strict Covid-19 restrictions.