Շառլ Ազնավուրի մասին պատմող առաջին ֆիլմը էկրան կբարձրանա 2024-ին
2024 թվականին մեծ էկրաններին կբարձրանա Շառլ Ազնավուրի մասին պատմող առաջին գեղարվեստական ֆիլմը՝ «Պարոն Ազնավուրը», հայտնում է Ազնավուր հիմնադրամը։ Ֆիլմում մեծ շանսոնյեին կմարմնավորի ֆրանսիացի հայտնի դերասան Թահար Ռահիմը։ Ֆիլմի մասին այլ մանրամասներ առայժմ չեն հայտնվում։
Ռահիմը լայն ճանաչում է ձեռք բերել 2009-ին, երբ նրա գլխավոր դերակատարմամբ «Մարգարե» ֆիլմը հաղթել է Կաննի կինոփառատոնի գլխավոր մրցանակը, նոմինացվել Օսկարի: Ռահիմն ինքն այդ դերի համար ստացել է «Սեզար» մրցանակ՝ որպես լավագույն դերասան, նոմինացվել է «Ոսկե գլոբուսի» և Բրիտանական կինոակադեմիայի (BAFTA) մրցանակի։

The first biopic about Charles Aznavour to be screened in 2024
The world premiere of the first biopic about Charles Aznavour -"Monsieur Aznavour" will be held in 2024, the Aznavour Foundation announced. According to the announcement, the French actor Tahar Rahim is set to play Charles Aznavour in the movie. Other details will be announced soon.
Rahim gained wide recognition in 2009 when his film "The Prophet" won the main prize at the Cannes Film Festival and was nominated for an Oscar. For that role, Rahim himself received a "Cesar" award as the best actor and was nominated for a "Golden Globe" and a British Academy of Film (BAFTA) award.