Հայ պատանի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները կհնչեն Սանկտ Պետերբուրգում
Էդվարդ Միրզոյանի անվան պատանի կոմպոզիտորների հանրապետական 6-րդ մրցույթի մրցանակակիրների ստեղծագործությունները նոյեմբերի 5-ին կհնչեն Սանկտ Պետերբուրգի «Земля детей» 30-րդ միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում: Այն անց է կացվում ՌԴ մշակույթի նախարարության, ՌԴ Սանկտ Պետերբուրգի կոմպոզիտորների միության, Սանկտ Պետերբուրգի երաժշտական ֆոնդի և Սանկտ Պետերբուրգի մշակութային հանձնաժողովի համատեղ ջանքերով: Համերգը տեղի կունենա Սանկտ Պետերբուրգի կոմպոզիտորների տան համերգասրահում:
Հայ մրցանակակիրներից համերգին կներկայանա Ռուբեն Ավագյանը, իսկ մյուս ստեղծագործողների՝ Սյուզաննա Աղամալյանի, Մերի Առակյանի, Էդուարդ Ալեքսանյանի, Էրիկա Մարկոսյանի, Էդգար Մխիթարյանի, Էմիլի Հովհաննիսյանի ստեղծագործությունները կհնչեն ՌԴ-ում բնակվող երաժիշների, ինչպես նաև Սանկտ Պետերբուրգում ՀԿՄ ներկայացուցիչ, կոմպոզիտոր Սոֆյա Միքայելյանի կատարմամբ: Վերջինս մեծ ներդրում է ունեցել այս նախագծի իրականացման գործում: Նախագիծն իրականանում է Հայաստանի և Ռուսաստանի կոմպոզիտորների միության համագործակցության արդյունքում:
Հայ պատանի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները կհնչեն Սանկտ Պետերբուրգում · Armenian National Music

Works by young Armenian composers to be performed in St. Petersburg
Works by laureates of the 6th Edward Mirzoyan young composers’ competition will be presented at the “Planet of the Children” 30th international music festival in St. Petersburg on the 5th of November. The program is being implemented by Composers Union of St. Petersburg, St. Petersburg's music fund and commission of culture. The concert will take place at the concert hall of the Composers Union of St. Petersburg.
Young composer Ruben Avagyan will present his composition personally, works by Syuzanna Aghamalyan, Meri Arakyan, Eduard Aleksanyan, Erika Markosyan, Edgar Mkhitaryan, Emili Hovhannisyan will be presented by Russian musicians, as well as CUA member Sofia Mikaelyan.
The project will be realized by Composers Union of Armenia, in collaboration with Composers Union of Russia.