Mezzo TV-ին կցուցադրի Ռուդոլֆ Խառատյանի «Զույգ արեգակներ» ներկայացումը
Ռուդոլֆ Խառատյանի «Զույգ արեգակներ» բալետային ներկայացումը ցուցադրվելու է հանրահայտ Mezzo TV-ի եթերում։ Ինչպես հայտնում է «Բալետ 2021»-ը, այդ հեռուստաընկերության եթերով առաջին անգամ կներկայացվի հայկական մշակութային ժառանգությունը։ Ցուցադրությունը կկայանա օգոստոսի 24-ին, երևանյան ժամանակով ժամը 00:20-ին։
«Զույգ արեգակներ» ժամանակակից  բալետում ներկայացվում է ժամանակային սահմաններ չունեցող  հայկական մշակույթի  էությունը , որը հայկական բալետը բերում է 21-րդ դար  և հաստատում Հայաստանի և հայ ազգի տեղը  այսօրվա գեղարվեստական և մշակութային զարգացումների մեջ:
«Զույգ արեգակներ» բալետը ներկայացվել է «Բալետ 2021»-ի և Ա․ Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի կողմից` Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումների շրջանակներում։ Բեմադրության և լիբրետոյի հեղինակը Ռուդոլֆ Խառատյանն է, հնչում է 4-ից 21-րդ դարի հայկական երաժշտություն / Մեսրոպ Մաշտոց, Գրիգոր Նարեկացի, Ալան Հովհաննես, Ավետ Տերտերյան և այլք/։  Բալետի պրեմիերան կայացել է 2015-ի մայիսի 27-ին ՝ Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի պետական հանձնաժողովի ու Հրայր և Աննա Հովնանյանների հիմնադրամի աջակցությամբ։

"Two Suns" ballet by Roudolf Kharatian to be presented on Mezzo TV
"Two Suns" ballet by Roudolf Kharatian to be the first-ever performing arts work to present Armenian art and cultural heritage on Mezzo TV, the international television channel with a worldwide community of 60 million subscribers. The premiere broadcast of “Two Suns” will be on August 23, at 22h10 (CET), Ballet 2021 reports.
The timeless essence of Armenian culture is presented in a contemporary ballet production “Two Suns”, bringing Armenian ballet into the 21st century and confirming Armenia’s place as a nation at the forefront of artistic and cultural developments today.
The ballet “Two Suns” was presented by Ballet 2021 and National Opera and Ballet Theatre of Armenia as part of the events dedicated to the 100th Anniversary commemoration of the Armenian Genocide, with original libretto and choreography by Roudolf Kharatian, and featuring music by select Armenian composers from the 4th through the 21st centuries. The ballet premiered on May 27, 2015, with funding from the State Commission of the 100th Anniversary of the Armenian Genocide and the Hirair and Anna Hovnanian Foundation.