Անի Աղաբեկյանը նշանակվել է Ֆրանկֆուրտի կամերային ֆիլհարմոնիայի գործադիր տնօրեն
Հայ ջութակահարուհի Անի Աղաբեկյանը նշանակվել է Գերմանիայի Ֆրանկֆուրտի կամերային ֆիլհարմոնիայի գործադիր տնօրեն։ Այս մասին հայտարարել է Kammerphilharmonie Frankfurt-ն իր ֆեյսբուքյան էջում։
Ֆիլհարմոնիայի տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ Անի Աղաբեկյանն ունի մշակութային նախագծերի կառավարման բազմամյա փորձ և ոլորտին ծանոթ է տարբեր մասնագիտական դերերից։ Նա գործունեություն է ծավալել որպես ջութակահարուհի, երաժշտության մանկավարժ, մշակութային մենեջեր, ինչպես նաև զբաղեցրել է Հայաստանի պատվավոր հյուպատոսության մշակույթի հարցերով պատասխանատուի պաշտոնը։ Բացի այդ, նա հիմնադրել և ղեկավարում է սեփական երաժշտական դպրոցը՝ ձեռք բերելով նաև կառավարման հարուստ փորձ, իսկ սոցիալական մեդիայի և թվային հաղորդակցության ոլորտում մասնագիտական վերապատրաստումը լրացնում է նրա փորձառությունը։
Ֆիլհարմոնիայում նշում են, որ Անի Աղաբեկյանի բազմակողմանի փորձը, նվիրվածությունը և ստեղծագործական զարգացման հստակ տեսլականը կարևոր դեր են ունեցել նրա նշանակման հարցում։

Kammerphilharmonie Frankfurt has announced the appointment of Armenian violinist Ani Aghabekyan as its new Managing Director.
"Ani brings extensive experience in the development and implementation of cultural projects and has gained a broad perspective on the field through her work as a violinist, music educator, cultural manager, and Cultural Affairs Officer at the Honorary Consulate of Armenia. As the founder and director of her own music school, she has also acquired significant leadership and management experience. Her professional profile is further strengthened by training in social media and digital communication.
With her versatility, dedication, and clear vision for the future development of our ensemble, Ani has impressed us from the very beginning. We are excited to work with her and extend a warm welcome to our team!" the statement reads.