Սուրբ նահատակների հիշատակին նվիրված գեղարվեստական ծրագիր
Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցի շրջանակներում Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում ապրիլի 24-ին, ժ. 22:00-ին կմեկնարկի սուրբ նահատակների հիշատակին նվիրված գեղարվեստական ծրագիր, որը կտևի մինչև ապրիլի 25-ը, ժ. 06:00-ն:
Ծրագիրը կհեռարձակվի Հանրային հեռուստաընկերության ուղիղ եթերով։
Հանդես կգան հանրապետության լավագույն մենակատարները՝ Նարեկ Հախնազարյանը, Լիանա Ալեքսանյանը, Լիպարիտ Ավետիսյանը, Հայկ Մելիքյանը, Վահագն Հայրապետյանը և այլք: Ելնելով արտակարգ իրադրության թելադրած պայմաններից՝ հանրապետության երաժշտական կազմակերպությունները կներկայանան փոքր խմբերով։ Համերգային երեկոյին իրենց մասնակցությունը կբերեն Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ, Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ, Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբերի գործիքային անսամբլները, Երևանի Ա․Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի մեներգիչները, Հայաստանի պետական կամերային, Երևանի պետական կամերային, «Հովեր» պետական կամերային երգչախմբերի վոկալ անսամբլներն ու մենակատարները։
Երաժշտական ոգեկոչման այս բացառիկ իրադարձությունն արտակարգ իրավիճակում հայ արվեստագետների խնկարկումն ու խոնարհումն է՝ «Հարգելով հիշատակը՝ հարգենք կյանքը» նշանաբանի ներքո։

Concert dedicated to the victims of Armenian Genocide to take place tonight
An Event program dedicated to the Armenian Genocide will take place tonight at the Tsitsernakaberd Memorial. The event starts at 10 p.m., which will last until April 25, 6 a.m.
The program will be broadcast live on Public Television.
Narek Hakhnazaryan, Liana Aleksanyan, Liparit Avetisyan, Hayk Melikyan, Vahagn Hayrapetyan and others will perform within the concert. Based on the conditions dictated by the state of emergency, the music organizations of the republic will be represented in small groups. The concert will be attended by the Armenian National Philharmonic Orchestra, the Armenian State Symphony Orchestra, the National Chamber Orchestra of Armenia, the soloists of the  Opera and Ballet National Academic Theater a, the State Chamber Chamber of Armenia, the Yerevan State Chamber Orchestra and the Hover State Chamber Choir.
This unique event of musical commemoration will take place under the motto "Respecting the memory, let's respect life."
Concert dedicated to the victims of Armenian Genocide to take place tonight · Armenian National Music