Հարություն Դելլալյանի 85-ամյակին նվիրված համերգը՝ այսօր
Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը հոկտեմբերի 5-ին, ժամը 19:00-ին կկայանա կոմպոզիտոր Հարություն Դելլալյանի 85-ամյակին նվիրված համերգ: Համերգին ելույթ կունենան Հայկ Մելիքյանը (դաշնամուր), Անուշ Նիկողոսյանը (ջութակ), Սևակ Ավանեսյանը (թավջութակ), Մարտին Ուլիխանյանը (կլառնետ), Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր` Ռոբերտ Մլքեյան), Սամվել Թոփալյանը (դերասան)։
Համերգի ծրագրում Հարություն Դելլալյանի (1937-1990) «Նվիրում Կոմիտասին»` սոնատ դաշնամուրի համար (1982), Սոնատ-պոեմ ջութակի և դաշնամուրի համար (1979), Սոնատ թավջութակի և դաշնամուրի համար (1976), «Մեդիտացիա»` կլառնետի և դաշնամուրի համար (1980), «Լռության րոպե»` a capella կանանց երգչախմբի համար (1986) ստեղծագործություններն են։

Concert dedicated to Harutiun Dellalian to be held today
A concert dedicated to composer Harutyun Dellalian's 85th birthday will be held at Komitas Chamber Music House on October 5 at 7 p.m. Hayk Melikyan (piano), Anush Nikoghosyan (violin), Sevak Avanesyan (cello), Martin Ulikhanyan (clarinet), the State Chamber Choir of Armenia (artistic director and chief conductor Robert Mlkeyan), Samvel Topalyan (actor) will perform at the concert.
The concert program includes Dellalian's sonata for piano "Dedication to Komitas" (1982), Sonata poem for violin and piano (1979), Sonata for cello and piano (1976), "Meditation" for clarinet and piano ( 1980), "Minute of Silence" for a capella female choir (1986).