«Հայահավաք»․ Զավեն Վարդանյանի հիշատակին նվիրված համերգ
Կամերային երաժշտության ազգային կենտրոնի «Հայահավաք» նախագծի մասնակից դիրիժոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Զավեն Վարդանյանի հիշատակին նվիրված համերգ կկազմակերպվի։
Համերգը կկայանա հոկտեմբերի 14-ին, ժամը 19։00-ին Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը։ Ելույթը կունենա Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Վահան Մարտիրոսյան)՝ դիրիժոր Ռուբեն Ղազարյանի ղեկավարությամբ։ Որպես մենակատար հանդես կգա ջութակահար Արամ Բադալյանը (Գերմանիա)։
Ծրագրում՝ Արվո Պյարտի «Կանտուս» ի հիշատակ Բենիամին Բրիտտենի, Ֆելիքս Մենդելսոնի Կոնցերտ Ռե մինոր ջութակի և լարային նվագախմբի համար, Պյոտր Չայկովսկու «Հիշողություն Ֆլորենցիայի մասին» ստեղծագործություններն են։

A concert honoring Zaven Vardanyan's memory will be held within "Hayahavak"
A concert in memory of Zaven Vardanyan, conductor RA Honored artist, will be organized within the "Hayahavak" project by  National Center of Chamber Music.
The concert will occur on October 14, at 7:00 p.m. at Komitas Chamber Music House. The concert will be performed by the State Chamber Orchestra of Armenia (artistic director and chief conductor: Vahan Martirosyan) under the direction of conductor Ruben Ghazaryan. Violinist Aram Badalyan (Germany) will perform as a soloist.
Program: "Cantus" by Arvo Pjart in memory of Benjamin Britten, Felix Mendelssohn- Concerto for violin in D minor and string orchestra, P. Tchaikovsky's "Souvenir de Florence"