Մեծ Բրիտանիայում համերգասրահները կվերաբացվեն մայիսի 17-ին
Միացյալ Թագավորությունում խիստ սահմանափակումներով hամերգասրահներն ու թատրոնները կսկսեն իրենց գործունեությունը մայիսի 17-ից, հայտարարել է վարչապետ Բորիս Ջոնոնսոնը: Նախատեսվում է, որ սահմանափակումները կվերացվեն հունիսի 21-ից ոչ շուտ։
Թագավորական ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գործադիր տնօրեն Ջեյմս Ուիլյամսը ողջունել է վարչապետի հայտարարությունը, բայց նշում է, որ «անհրաժեշտ է ավելի մանրամասն տեղեկատվություն, որպեսզի արվեստի կազմակերպությունները կարողանան որոշակի ծրագրեր մշակել»:
Ուիլյամսը նաև նշել է, որ ունկնդիրների համար համերգասրահների բացումը «տնտեսապես շահավետ չէ և անհրաժեշտ է պետական աջակցություն՝ մինչև ամեն ինչ կվերադառնա բնականոն կյանքի», հաղորդում է classicfm- ը:

Concerts to resume from 17 May in the United Kingdom
Concert halls and theatres will resume their activity from 17 May in the United Kingdom with the strict restrictions, Prime Minister Boris Johnson has announced.
No earlier than 21 June, legal limits on social contact could be removed.
The Royal Philharmonic Orchestra’s managing director, James Williams, welcomes the announcement but says “more detailed information is required if performing arts organizations are to be able to plan for the future with any certainty”.
Williams said opening concert venues for reduced audiences is “not economically viable without further government support”, adding that the focus “should be on when we are likely to see venues return to fuller capacities”, classicfm reports.