Շառլ Ազնավուրի մասնակցությամբ ֆիլմերի ռետրոսպեկտիվ ցուցադրություն
Շառլ Ազնավուրի հարյուրամյակի տոնակատարությունների շրջանակում սեպտեմբերի 7-ին Երևանի Կարապի լճում տեղ է ունեցել արտիստի մասնակցությամբ ֆիլմերի ռետրոսպեկտիվ ցուցադրության պաշտոնական բացումը, հայտնում են Ազնավուր հիմնադրամից: Այս նախաձեռնության նպատակն է հարգանքի տուրք մատուցել Ազնավուր դերասանին, ում կինոժառանգությունն ընդգրկում է ավելի քան 90 ֆիլմ։
Բացման արարողությանը ելույթներով հանդես եկան «Ազնավուր» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Քրիստինա Ազնավուրը և Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին։
Բացման արարողությանը հաջորդեց «Ազնավուրը Շառլի աչքերով» վավերագրական ֆիլմի ցուցադրությունը: Հանդիսատեսին այն ներկայացրեց ֆիլմի պրոդյուսեր, Շառլ Ազնավուրի որդի Միշա Ազնավուրը:

As part of the centenary celebrations of Charles Aznavour, the official opening of a retrospective film screening dedicated to the artist took place on September 7 at Yerevan's Swan Lake. This initiative aims to honor Aznavour as an actor with a cinematic legacy spanning over 90 films.
During the opening ceremony, Kristina Aznavour, Executive Director of the Aznavour Foundation, and H.E. Mr. Olivier Decottignies, the French Ambassador to Armenia, delivered speeches.
Following the ceremony, the documentary "Aznavour by Charles" was screened, with an introduction by Misha Aznavour, the son of Charles Aznavour and the film's producer.