Դաշնակահար Պում Պրոմմաչարտի մենահամերգով ԵՊԿ-ում կբացվի «Արտասահմանյան արտիստների համերգաշար»-ը
Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիան և ԵՊԿ պրոֆեսոր, դաշնակահար Արմեն Բաբախանյանը սկսում են «Արտասահմանյան արտիստների համերգաշար»։ Համերգաշարը կբացվի միջազգային մրցույթների դափնեկիր, «Steinway»-ի արտիստ, դաշնակահար Պում Պրոմմաչարտի (Թայլանդ)  մենահամերգով։ Այս մասին հայտնում է ԵՊԿ մամուլի ծառայությունը։
Միջոցառումը տեղի կունենա փետրվարի 3-ին, ժամը 17:00-ին՝ ԵՊԿ 4-րդ հարկի դահլիճում։
Ծրագրում ընդգրկված են Ն․ Մետների թիվ 5 «Ողբերգական սոնատը», Ֆ․Շոպենի Մազուրկաները և 24 պրելյուդները, ինչպես նաև՝ Լ․Վ․ Բեթհովենի «Appassionata» թիվ 23 սոնատը։ Նախագիծը կշարունակվի ողջ տարվա ընթացքում։
Յուրաքանչյուր ամիս Կոնսերվատորիան կյուրընկալի բազմաթիվ երաժիշտների, ովքեր երկու մասից բաղկացած համերգով ելույթ կունենան կոնսերվատորիայի ուսանողների, պրոֆեսորադասախոսական կազմի և ողջ երաժշտասեր հանրության առաջ։
Առաջիկա ամիսներին Կոնսերվատորիան կհյուրընկալի այնպիսի անվանի երաժիշտների և մանկավարժների, ինչպիսիք են դաշնակահարներ Պաոլո Բալիերին (Իտալիա), Վլադիմիր Օվչիննիկովը (ՌԴ) և Դուգլաս Հեմփֆրիսը (ԱՄՆ), ջութակահար Պամելա Ֆրանկը (ԱՄՆ), թավջութակահար Թիմորա Ռոսլերը (Իսրայել) և այլք։ Բոլոր համերգներից հետո արտիստների և ԵՊԿ ուսանողների միջև կկազմակերպվի հանդիպում-քննարկում։
Համերգների մուտքն ազատ է։
Դաշնակահար Պում Պրոմմաչարտի մենահամերգով ԵՊԿ-ում կբացվի «Արտասահմանյան արտիստների համերգաշար»-ը · Armenian National Music

International Artists Concert Series to open with the recital of Poom Prommachart at Yerevan Conservatory
Yerevan Komitas State Conservatory and professor, pianist Armen Babakhanian present International Artists Concert Series. The concert series will open with the recital of a famous pianist, Steinway artist Poom Prommachart (Thailand), YKSC press office reports.
The concert will take place on February 3, at 5:00 p.m. at the concert hall of Conservatory.
The program includes "Sonata tragica" by N. Medtner, Mazurkas and 24 Preludes by F. Chopin and Piano sonata N. 23 «Appassionata» by L. v. Beethoven. The project will continue throughout the year.
During the year Yerevan Conservatory will host a number of international artists, who will perform a two-part concert for students, professors, and music lovers.
After all the concerts a meeting-discussion will be organized between the artists and the students of Yerevan Conservatory.
Free admission.