Ջազի միջազգային օրը կնշվի առցանց հարթակում
Այս տարի Ջազի միջազգային օրը կնշվի առցանց հարթակում։  Այն մասին հայտնում է Ջազի հայկական ասոցիացիան, որի ֆեյսբուքյան էջում էլ կհեռարձակվի համերգը։
Ապրիլի 30-ին առցանց հարթակում կայանալիք համերգին մասնակցելու են Լուսինե Սարգսյանը, Կարեն Գրիգորյան տրիոն, «Նոր կվինտետ»-ը, Ռաֆայել Պետրոսյան տրիոն, Վահագն Հայրապետյան ջազ տրիոն, Արմեն Հյուսնունց կվարտետը, «Birds»-ը և Լևոն Մալխասյանը:
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականին Ջազի միջազգային օրը Երևանում տոնեց Հայաստանի ջազ կարատողների և կուբացի հանրահոչակ դաշնակահար ՝ Գոնսալո Ռուբալկաբայի մասնակցությամբ համերգով։
2011 թվականին ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ընդունած բանաձևի համաձայն՝ 2012 թվականից ապրիլի 30-ը նշվում է որպես Ջազի միջազգային օր:

International Jazz Day to be celebrated on the online platform
This year, International Jazz Day will be celebrated in the online platform,  Armenian Jazz Association reports. The concert will be broadcast on the Association's Facebook page on April 30.
Lusine Sargsyan, Karen Grigoryan Trio, "New Quintet", Rafael Petrosyan Trio, Vahagn Hayrapetyan Jazz Trio, Armen Hyusnunts Quartet, "Birds" and Levon Malkhasyan will take part in the concert.
In 2019, the International Jazz Day was celebrated in Yerevan with a concert with the participation of Cuban pianist Gonzalo Rubalcaba and jazz performers from Armenia.
In November 2011 the UNESCO General Conference proclaimed 30 April as “International Jazz Day”. This International Day brings together communities, schools, artists, historians, academics, and jazz enthusiasts all over the world to celebrate and learn about the art of jazz, its roots, its future and its impact.