Երեք հայտնի ջազմեններ՝ մեկ բեմում
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում հոկտեմբերի 5-ին՝ ժամը 19:00-ին տեղի կունենա «ՋԱԶԻ ՍԵՐՈՒՆԴ» խորագրով համերգային երեկոն: Համերգն ընդգրկված է Երեւանյան միջազգային 15-րդ  երաժշտական փառատոնի ծրագրում, որը նվիրված է Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակին:
Ինչպես նշված է հաղորդագրության մեջ՝  «Նոր սերունդ» նախագիծը կհյուրընկալի Երևանի մի շարք բուհերում սովորող արցախցի ուսանողներին:
Երեկոյին մեկ բեմում ելույթ կունենան ՀՀ ժողովրդական արտիստ Լևոն Մալխասյանը, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Վահագն Հայրապետյանը և հրավիրյալ արտիստ, ՌԴ ժողովրդական արտիստ Դանիլ Կրամերը: Համերգին մասնակցում են նաև Նիկողայոս Վարդանյանը (կոնտրաբաս) և Արման Մնացականյանը (հարվածային գործիքներ):

Three famous jazz musicians to share the stage
On October 5, at 19:00, a concert evening titled "JAZZ GENERATION" will be held in the Aram Khachaturian concert hall. The concert is included in the program of the 15th Yerevan International Music Festival, which is dedicated to the 120th anniversary of Aram Khachaturian.
As mentioned in the message, the "New Generation" project will host Artsakh students studying in Yerevan.
During the evening, RA People's Artist Levon Malkhasyan, RA Honored Artist Vahagn Hayrapetyan, and guest artist, RF People's Artist Danil Kramer will share the stage. Nikoghayos Vardanyan (double bass) and Arman Mnatsakanyan (drums) also take part in the concert.