Ջուլիանա Գրիգորյանը Operalia մրցույթի եզրափակիչ փուլում է
Այսօր Լատվիայի օպերայի և բալետի թատրոնում ավարտվեցին հռչակավոր տենոր Պլասիդո Դոմինգոյի Operalia միջազգային մրցույթի կիսաեզրափակիչ փուլի լսումները և քիչ առաջ հայտարարվեցին եզրափակիչ փուլ անցած մասնակիցների անունները։ Հեղինակավոր ժյուրիի որոշմամբ եզրափակչում է նաև Հայաստանի ներկայացուցիչ, սոպրանո Ջուլիանա Գրիգորյանը։ Նա «Օպերա» անվանակարգում կմրցի տարբեր երկրներից ժամանած 13, իսկ «Սարսուելա» անվանակարգում՝ 4 մասնակիցների հետ։ Եզրափակիչ փուլը տեղի կունենա հոկտեմբերի 30-ին։
Այս տարի մրցույթն անցկացվում է Լատվիայի մայրաքաղաք Ռիգայում։ բազմաթիվ հայտերից մրցույթին մասնակցելու իրավունք էին ստացել 33 օպերային երգիչներ աշխարհի տարբեր ծայրերից։

Juliana Grigoryan - the finalist of "Operalia"
The auditions of the semi-final round of the Operalia international competition, headed by renowned tenor Plácido Domingo ended today at the Latvian Opera and Ballet Theater, and the names of the finalists were announced a little while ago. According to the decision of the prestigious jury, the representative of Armenia, soprano Juliana Grigoryan, is among the finalists of the competition.  She will compete in the "Opera"  and  "Zarzuela" categories. The final round will take place on October 30.
This year the competition is held in Riga, the capital of Latvia. Totally 33 opera singers from different countries got the right to participate in the competition.