Ամփոփվել է «Փոքրիկ քայլ» 7-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնը
Վաղարշապատի Կոմիտասի անվան մշակույթի պալատի մեծ համերգասրահում տեղի է ունեցել «Փոքրիկ քայլ» երաժիշտ-կատարողների մանկապատանեկան 7-րդ միջազգային մրցույթ-փառատոնի մրցանակաբաշխության և գալա համերգի հանդիսավոր արարողությանը:
Միջոցառման շրջանակում հայտարարվել են մրցանակակիրների անունները, որոնք պարգևատրվել են  «Մեծ մրցանակով» և «Հատուկ մրցանակով»:
Փառատոնն անցկացվել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության աջակցությամբ՝ հունիսի 9-30-ը: Փառատոնի հիմնադիրներն են «Արտպրոգրես» մշակութային հասարակական կազմակերպությունը և Վաղարշապատի համայնքապետարանը։
Այս տարի փառատոնին մասնակցության հայտ է ներկայացրել Հայաստանի 150-ից ավելի երաժշտական և արվեստի դպրոցների 8-20 տարեկան շուրջ 1500 աշակերտ։
Փառատոնին օնլայն ձևաչափով մասնակցության հայտեր էին ներկայացրել նաև ՌԴ և ԱՄՆ հաստատություններից։ Ժյուրիի կազմում էին Հայաստանի երաժշտարվեստի ոլորտի ճանաչված և հայտնի ներկայացուցիչներ, վաստակավոր արտիստներ, մանկավարժներ։

7th Little Step International Competition-Festival Concludes with Gala Concert and Awards Ceremony
The Awards Ceremony and Gala Concert of the 7th "Little Step" International Competition-Festival for Young Musicians and Performers took place at the Grand Concert Hall of the Komitas Palace of Culture in Vagharshapat.
During the event, the winners were announced and presented with the Grand Prize and Special Prize awards.
Held with the support of the Ministry of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia, the festival took place from June 9 to 30. It was founded by the ArtProgress Cultural NGO in partnership with the Municipality of Vagharshapat.
This year, the festival attracted around 1,500 participants aged 8 to 20 from more than 150 music and art schools across Armenia.
The festival also received online applications from institutions in Russia and the United States. The jury comprised distinguished Armenian musicians, honored artists, and renowned music educators.