Վիվալդիի ստեղծագործություններով կբացվի կամերային նվագախմբի նոր համերգաշրջանը
Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը սեպտեմբերի 9-ին, ժամը 19։30 կկայանա Վիվալդիի ստեղծագործությունների երեկո, որով կմեկնարկի Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբի 2021-22 թթ․ համերգաշրջանը:
Համերգին ելույթ կունենան Հայաստանի պետական կամերային նվագախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր՝ Վահան Մարտիրոսյան) և Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը (գեղարվեստական ղեկավար և դիրիժոր՝ Ռոբերտ Մլքեյան): Դիրիժոր՝ Ռոբերտ Մլքեյան: Երեկոյին որպես մենակատարներ հանդես կգան սոպրանո Սոֆյա Սայադյանը, մեցցո-սոպրանո Մարիամ Ալոյանը, սոպրանո Հենրիետտա Հարությունովան:
Համերգային ծրագրում Վիվալդիի Gloria, Nisi Dominus, Gelido In Ogni Vena, Սիմֆոնիա Սոլ մաժոր ստեղծագործություններն են:
Վիվալդիի ստեղծագործություններով կբացվի կամերային նվագախմբի նոր համերգաշրջանը · Armenian National Music

National Chamber Orchestra to open the concert season with Vivaldi
An original evening of Vivaldi's music will take place on September 9 at 7:30 pm at the Komitas Chamber Music Hall, which will kick off the 2021-22 concert season of the National Chamber Orchestra of Armenia.
The concert will be performed by the State Chamber Orchestra of Armenia (artistic director and principal conductor: Vahan Martirosyan) and the State Chamber Choir of Armenia (artistic director and conductor Robert Mlkeyan) under the baton of Robert Mlkeyan. Sopranos Sofya Sayadyan and  Henrietta Harutyunova, as well as mezzo-soprano Mariam Aloyan are the soloists for this concert.
The concert program includes Gloria, Nisi Dominus, Gelido In Ogni Vena, Symphony in C major by Vivaldi.