Երաժշտական և արվեստի դպրոցների համար 2022 թ. հրատարակվել է 7 ուսումնամեթոդական ձեռնարկ
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունը «Երաժշտական և արվեստի դպրոցների համար ուսումնամեթոդական գրականության մշակում և հրատարակում» ծրագրի շրջանակում 2022 թ. հրատարակել է 7 ուսումնամեթոդական ձեռնարկ. Արարատ Աղասյան «Արվեստի պատմություն. Կերպարվեստ (Գիրք 2)», Նաիրա Հովհաննիսյան, Մարիա Դիվանյան, Սրբուհի Բաբայան, Աշխեն Բոյաջյան «Պատմակենցաղային պարեր, Դասական պար, Հայկական ժողովրդական պար, Ժողբնորոշ պար» (առարկայական ծրագրեր)», Անահիտ Կիրակոսյան «Հայ ժողովրդական նվագարաններ», Ջեննի Ասատրյան (կազմող) «Հայ կոմպոզիտորների մանկական երգեր», Նունե Պողոսյան (կազմող) «Քրիստոմատիա կիթառի համար» (1-7 դասարաններ), Սուրեն Խորոզյան (կազմող) «Քրիստոմատիա կլարնետի համար» (1-7 դասարաններ), Աղավնի Հովակիմյան «Քրիստոմատիա սանթուրի համար (2-5 դասարաններ):
Hրատարակված ձեռնարկներն անվճար կտրամադրվեն հանրապետության արտադպրոցական ուսումնական հաստատությունների գրադարաններին:
ԿԳՄՍ նախարարության փոխանցմամբ՝ 2023 թվականին նախատեսվում է հրատարակել 11 ուսումնամեթոդական ձեռնարկ:
Ծրագրի շրջանակում 2008-2022 թվականներին պետական պատվերով հրատարակվել է 325 անուն գրականություն:
Երաժշտական և արվեստի դպրոցների համար 2022 թ. հրատարակվել է 7 ուսումնամեթոդական ձեռնարկ · Armenian National Music

7 educational manuals were published for music and art schools in 2022
The RA Ministry of ESCS within the framework of the program "Development and publication of educational literature for music and art schools" published 7 educational manuals in 2022:  Ararat Aghasyan "History of Art. Fine Arts (Book 2)", Naira Hovhannisyan, Maria Divanyan, Srbuhi Babayan, Ashkhen Boyajyan "Historical Dances, Classical Dance, Armenian Folk Dance, Folk Dance" (subject programs)", Anahit Kirakosyan "Armenian Folk Instruments", Jenny Asatryan (compiler ) "Children's songs of Armenian composers", Nune Poghosyan (compiler) "Chrestomathy for guitar" (grades 1-7), Suren Khorozyan (compiler) "Chrestomathy for clarinet" (grades 1-7), Aghavni Hovakimyan "Chrestomathy for santur" (2 -5 classes).
The published manuals will be provided free of charge to the libraries of extracurricular educational institutions of the republic.
According to the Ministry of ESCS, 11 educational manuals are planned to be published in 2023.
Within the framework of the project, 325 titles of literature were published by state order in the period 2008-2022.