Նոր նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Գոհար Գասպարյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմային
2024 թվականի դեկտեմբերի 14-ին շրջանառության մեջ է դրվում մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Մեծանուն հայեր. Գոհար Գասպարյանի ծննդյան 100-ամյակ» թեմային:
320 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշի վրա պատկերված է հայ մեծանուն օպերային երգչուհի, քնարակոլորատուրային սոպրանո, ՀԽՍՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Գոհար Գասպարյանը (1924-2007թթ.):
Նամականիշի վրա առկա են «ԳՈՀԱՐ ԳԱՍՊԱՐՅԱՆ» և «Հայ երգչուհի» գրառումները՝ հայերեն և անգլերեն լեզուներով:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը, Հայաստանի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանը, «Հայփոստ» ընկերության գլխավոր գործադիր տնօրեն Շուշան Ալեքսանյանը, Գոհար Գասպարյանի դուստր՝ Սեդա Գասպարյանը, Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի տնօրեն Կարեն Դուրգարյանը, Ֆիլատելիստների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:

Postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th Anniversary of Gohar Gasparyan”
On December 14th, 2024, one postage stamp dedicated to the theme “Prominent Armenians. 100th Anniversary of Gohar Gasparyan” has been put into circulation.
The postage stamp, nominally worth 320 AMD, depicts Gohar Gasparyan, a prominent Armenian opera singer, lyric coloratura soprano, and People's Artist of the Armenian SSR and the USSR (1924-2007).
The postage stamp depicts “GOHAR GASPARYAN” and “Armenian singer” inscriptions in Armenian and English.
The postage stamp was canceled by the First Deputy Minister of High-Tech Industry of the Republic of Armenia, Gevorg Mantashyan, the Deputy Minister of Education, Science, Culture and Sport of the Republic of Armenia, Daniel Danielyan, the Chief Executive Officer of “Haypost” CJSC, Shushan Aleksanyan, the daughter of Gohar Gasparyan Seda Gasparyan, the Director of the National Academic Theatre of Opera and Ballet named after Alexander Spendiaryan, Karen Durgaryan, and the President of the Philatelists’ Armenian Association, Hovik Musayelyan.