Նախարարի տեղակալն այցելել է Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն
ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Դանիել Դանիելյանն այցելել է Ա. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոն:
Դանիել Դանիելյանը Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի նորանշանակ տնօրեն Կարեն Դուրգարյանի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել կառույցում, ծանոթացել իր գործունեությանը, եղել փորձասրահներում:
Կարեն Դուրգարյանը տեղեկացրել է, որ առաջիկայում նախատեսվում է բեմադրել Պ. Չայկովսկու «Կարապի լիճ» բալետային ներկայացումը, որը ոլորտում շրջադարձային է լինելու, ինչպես նաև միջազգային հարթակներում նախատեսվում է ներկայացնել «Արշակ» օպերան:
Նախարարի տեղակալը կարևորել է թե՛ հայկական մշակույթը օտարերկրյա բեմերում հանրահռչակելը, թե՛ Հայաստանում միջազգային ճանաչում ունեցող կատարողներին ընդունելը: Նա ուրախալի է համարել այն փաստը, որ օպերային արվեստով հետաքրքրված են նաև Սփյուռքում ապրող մեր հայրենակիցները, որոնք օպերային թատրոնի ներկայացումներում հանդես են գալիս որպես կատարողներ:

The Deputy Minister visited the National Academic Theater of Opera and Ballet
Daniel Danielyan, Deputy Minister of RA ESCS, made a visit to the A. Spendiaryan National Academic Theater of Opera and Ballet.
Daniel Danielyan and Karen Durgaryan, the recently appointed director of the National Academic Theater of Opera and Ballet, toured the building and visited practice spaces.
Karen Durgaryan informed us that it is planned to direct P. Tchaikovsky's "Swan Lake" ballet performance in the near future will be a watershed moment in the field, as well as the opera "Arshak," which will be presented on international platforms.
The deputy minister emphasized the importance of Armenian culture on worldwide stages as well as having internationally recognized performers in Armenia.
The Deputy Minister visited the National Academic Theater of Opera and Ballet · Armenian National Music